Atlydys. Per kelis aukštus

Turbūt nedaug kam ryte paliekant pyrago likutį ant mikrobangės kyla mintis, jog grįžęs ras jį plaukiantį? Nedaug kam gal ir darbo dienos pabaigoje tenka viską metus lėkti gelbėti plaukiančio buto.

Kilimą-didvyrį, vargais negalais sulaikiusi vandenį nuo PC, teks išmesti. Ir taip buvo laikas naujam, bet pirkti neskubėjau. Viso buto lubų balinti bei pusės tapetų perklijuoti dar irgi neketinau.

Man ir be elektros gyventi nepatinka. Tiesa, turiu kambaryje porą sausų rozečių, kitus buto jungiklius bei srovės buvimą juose tikrinsiu, kai išdžius sienos aplink juos. šiurpokas reginys, kai nuo lempų vanduo laša.

Tie patys kaimynai užpila jau trečią kartą. šįkakt itin nekukliai. Ir šįkart pajutau, jog, dar kartą praleidusi incidentą tylomis, negerbsiu savęs. Ryšium su kuo kaimynei jau pasakiau, jog man teks remontuoti butą, o jai – padengti nuotolius. Garsiai, bet be keiksmažodžių.

Tikėtinos išlaidos remontui – keli šimtai litų. Patarimai, kaip išsimušti žalos atlyginimą iš itin nemalonių kaimynų, labai welcome. Niekada nesusidūrusių su teismo procesu prašau tokio išieškojimo būdo nesiųlyti.

Posted in

21 responses to “Atlydys. Per kelis aukštus”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/vytauc/'>vytauc</a>

  Dovilyt, draudimas metams kainuoja porą šimtų litų. Vieną kartą apturėję reikalų su draudimo bendrove – net nakčiai įvadą užsukinės.

  Kas dėl dabartinės situacijos, tai jei bylinėtis nenori, o gražiuoju neišeina, tai belieka grasinimas fiziniu susidorojimu.

 2. istikima skaitytoja

  stiprybes.. didele uzuojauta…siaip uztenka jau bent jiems pasakyti,kad apdraudei savo buta… ir manau jau jie ta ivada uzsukines :)Ir tegu tos buitines nelaimes neapleidzia tavo kurybines sekmes cia;)

 3. m (kleckas.lt)

  niekada neturėjai reikalų su teisminiais procesais, teisėsauga – pats laikas! :) kviest kuo greičiau žaliuosius pareigūnus ir tegu rašo protokolus, o po to išieškos iš tų žmonių. mano senelius užpilinėdava – tai po to tiek sumokėjo, jog seneliai butą apsiremontavo :)

  o dėl kainos – nuostoliai tik keli šimtai litų? kažkaip per pigiai. kiek pamenu, užpilymo remontai daug visko suvalgo. sėkmės džiūnant! :)

 4. Anonymous

  vienas is variantu ateiciai. buta apdrausti. "sienu" draudimas karves nekainuoja, bet poto skolu ismusimas is kaimynu bus jau draudimo kompanijos reikalas…
  ir kokios ten bobutes kaip rekautu, tai draudimo kompanijos ismokas tikrai moka… ir ne tokias jau mazas… (esu turejus labai panasia asmenine patirti, kai vanduo per lempas bego…)

 5. velijura

  kai mes nuomavomės, užpylė ne mus, bet mes užpylėm :) viskas baigėsi gražiuoju, bet tada buto savininkė greitai apsidraudė. siūlau ir tau tą patį padaryti. ir nedelsiant. tegu buto savininkas apsidraudžia, mokestį kaip nors pasidalinsit, jis nėra ten labai dramatiškai didelis.

 6. Dovilė

  Vakar dar atlikau teisingą žingsnį – nufotografavau šiek tiek grožio iš mano naujojo interjero dizaino. Dėl viso pikto.
  Nusiunčiau vienai Pilietei keletą nuotraukų vardan pramogos. Kad įsivaizduotų, kaip labai nesunkiai padaromi vaizdai, panašūs į kadrus iš Černobylio ar sobombarduotų miestų.
  Tai šiandien jau gavau jos pasiūlymą paramai remonto priemonėmis, nes ji kaip tik baiginėja tvarkyti savo gyvenamąją vietą. Nežinau, kiek ten tuo sutaupysiu, bet vis tiek kažkaip labai malonu pasidarė. Matyt, rūpesčio demonstravimas tikrai daug reiškia.

 7. Danis

  Esu susidures su tuo. Uzpyle buta kapitaliai ir visa – net tinkas nuo lubu buvo atsokes ir ant manes miegancio nukrites. Vanduo tekejo ne srovele o kaip reikiant gera srove. Kaimynai suko uodega ir mazdaug sakydami kad "mes gi nespecialiai" ne itin norejo apmoket viso buto remonto islaidas. Daug nelauke pasikvietem nepriklausomus ekspertus, jie padare buto zalos ekspertize ir paskaiciavo remonto kastus. Tokia paslauga kainavo berods 400 Lt. Toliau, parodem kaimynam ta ivertinima tai jie pradejo kaukt kad papirkom ekspertus. Bet kai buvo pasakyta, kad jei kreipsimes i teisma ir parodysim sita dokumenta, tai jis bus vertinamas taip, kaip yra. Jie visviena spyriojosi. Kai pagaliau buvo pasakyta, kad rytoj einam pas advokata surasyti ieskinio, ir kad jus garantuotai turesite kompensuoti buto remonto, teismo, ekspertu ir abieju pusiu advokatu islaidas, per valanda atnese visa reikalinga suma remontui (kuri buvo ekspertu isvadose ir beje siek tiek didesne nei realiai kainavo remontas) + apmokejo islaidas ekspertams.
  Graziuoju vargu ar kas mokes pinigus, tad tenka paveikineti sitaip.
  O isties patarimas yra apsidrausti.

 8. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sveikas/'>Sveikas</a>

  Ir prisimenu laikus, kai bute gyvenau. Toks biotopas ten buvo, kad negaliu…Kaimynai viršuje pastoviai vandeniu užpildavo, apačioje kanalizaciją užkišdavo, kairėje dainuodavo, dešinėje mušdavosi. Išgyvenau. Dabar gyvenu nuosavame name ir nebežinau, kaip galime gyventi tkiame skruzdėlyne?

  Sugadino šeimininko turtą ir jis turi imtis represijų prieš mielus kaimynėlius. Jūs tik nuomojate ir turite turėti normalų nuomai tinkamą turtą, už kurį mokate nuomos mokestį.

 9. Andre

  arba ekspertus arba geriausiai pradziai antstolius. iskvieks antstolius kurie nufotkins padaryta zala – antstoliu padarytos foto teisme laikomas negincijamu irodymu. o veliau gali ir ekspertus ivertinimui iskviesti

 10. Anonymous

  turiu kelis nekuklius klausimus:

  1. Kas ten per individumai virs jusu gyvena?
  2. Koks buvo pyrago skonis?
  3. Ir mane labiausiai suintrigaves klausimas: ar as kazko nesupratau, ar jus savo PC uzdengiat su kilimu?:) Kaip kilimas isgelbejo PC?
  Aciu:)

 11. Dovilė

  1. Virš manęs gyvena vyresnio amžiaus labai nemaloni lenkų tautybės pora.
  Vyriškis keikiasi rusiškai, visais matais. Savo adresu girdėjau du kartus.
  Moteriškė šiaip kokia tai sukta atrodo. Ir vis eina pas mane, kad patylinčiau muziką. Kartais tai atrodo jau kaip neturėjimas, prie ko kito kabinėtis. Kaip tais kiti kaimynai sutikti sveikinasi ir maloniai šypsosi.

  2. Vakar pyrago jau neberagavau – neatrodė labai apetitiškai. Anksčiau tai buvo bloge jau aprašytas morkų pyragas.

  3. Viename kambario gale – durys į koridorių, iš kurio į kambarį bėgo vanduo. Kaip suprantu per duris jo pribėgo daugiau, nei per lubas ir sienas.
  Kilimas buvo patiestas vidury kambario (beveik per visą).
  Kitame kambario gale, palei langą stovi PC. Dėžė – tiesiai ant grindų.
  Kilimas buvo šlapias ir žliugsėjo vaikštant. Bet toliau savęs, t.y. PC link, vandens nepraleido. Talpus sugertukas.

 12. pbg.livejournal.com

  jeigu netycia prireiktu tai turiu rotbando maisa ir kt smulkmenu likusiu po vonios remonto ;)

 13. Danis

  Beje Dovile, patarciau nedelsiant susirasti kokiuose "Senukuose" ar pan. parduotuvej tokio purskalo kuris naikina pelesius – nera brangus, bet efektyvus. Tiesa kai uzpurski tai ziauriai smirda chloru. Bet praktiskai galiu garantuoti kad lubose, kampuose, netgi ant sienu vietomis gali atsirasti pelesis. Tai kai isdzius (kiek imanoma) viskas, nupursk dar ir tuo daiktu.
  Mum padėjo.

 14. Anonymous

  Po teisybei gal užtektų tik pagrąsint? Žinau vieną atvejį, kai užteko tik paklaust "sumokėsit ar draudimo bendrovei perduot?", ir kaltininkai susimokėjo. Prie to pačio dėl vaizdo praverstų pora prestižinių pažįstamų, demonstratyviai fotografuojančių ir garsiai skaičiuojančių nuostolius.

 15. Anonymous

  http://www.sildymas.com/default.asp?act=v&uniid=996&f1=1550&f2=653

  dar čia pasiskaityk arba gali kaimynei po durim pakišti…

 16. Anonymous

  aš iš pradžių suskaičiuočiau viską, be nuolaidų, ryšių ir likučių. kilimo kainą- tarkim atskaičius susidėvėjimą. tapetus- visus, neklijuosi gi sienų skirtingai. įvertinus kaimynus, visgi geriau pradžiai prašytis didesnės sumos, vistiek bandys "numušt". beje, sąskaitą pateikčiau detalizuotą, ne tik galinę sumą, su fotkėm. didesnis pagrindimas. aš pridėčiau ir savo laiko valandinę kainą ;)
  be to,neaišku kas dar gali išlįsti. vakar skaičiau kaip užlietos baltos sienos tik po kurio laiko patamsėjo dėmėm, kai su kaimynais jau buvo susitarta dėl atlyginimo.
  užuojauta ir sėkmės.

 17. Dovilė

  Jei jie ir toliau mane užpilinės tokiais tempais, draustis gal visai ir verta. Tik gal būtų kiek keblu nuomojamame bute. Bet jau vistiek pagalvosiu apie tokį sprendimą.

  Kol susipakavau išbėgimui iš ofiso, Linas dar spėjo papasakoti, kad nemylimiems kaimynams galima po durų apmušalu prišvirkšti kiaušinio. Arba pieno. Bet kuriuo atveju pusė namo piktintųsi tokiais nevalyvais kaimynais ;)

  Dar bandysiu daugmaž gražiuoju, tasme, labai nešaukdama, bet griežtai. Iš to, kaip kol kas kaimynė suka uodegą, panašu, kad sėkmės tikimybė labai maža. Ir dar bent du kaimynai atsiliepė apie juos nelabai gražiai. Vilties tai neprideda.

 18. Dovilė

  Dėkui už pasiūlymą. Pradžioj išsiaiškinsiu, kas tas rotbandas ;)
  Kol kas panašu, kad teks visas buto lubas tvarkyti, daug kur tapetus bei velnias žino kokiu būdu dažytą sieną.
  Na, ir gal dar grindis perdažyti (taip taip, jos medinės kaip troboj), nes, nors ir maniau, kad blogiau atrodyti jos jau nebegali, po tvano paaiškėjo, kad gali.

  Vakar iki 4 val. neužmigau, nes begalvodama apie remontą, labai susinervinau. Prigalvojau ką ir kaip labai kitaip čia reikėtų daryti, kiek laiko, darbo ir pinigų tai atsieitų ir kaip nenoriu to daryti, nes abejoju ar gyvensiu čia dar dešimt metų. O buto šeimininkai, manantys, jog medinius langus yra labai normalu dažyti ant senų atsilupinėjusių dažų, to tikrai neįvertins..

  Užtat šian pasitikrinau elektros buvimą. Valio, veikia. Tvarkausi jau trečią valandą. Dar bent valandą teks tam skirti.
  Pradžioje juokiausi iš savo guminių pirštinių. Paprastai šeimininkės jas naudoja, kad rankų odai nepakenktų. O aš, nes elektros bijau.. Dabar jau nebejuokinga, ypač žiūrint į manikiūrą.

 19. Dovilė

  Dėkui.
  Nuotraukas turiu, porą liudininkų irgi rasčiau. Bet realiai į teismą kreiptis neketinu ir tuo nebent grasinsiu. Pernelyg sudėtingai man tai skamba, nenoriu prasidėti.

  Per šią savaitę pasiskaičiuosiu, kiek kainuos buto sutvarkymas iki būklės prieš tvaną.
  Tik tai visai neatrodo labai lengva.
  Ar turėčiau užskaičiuoti kilimą, kurį išmesiu, nors jis ir taip buvo baisus? Ar turėčiau skaičiuoti visų tapetų perklijavimą, jei jie atšoko ir susisuko tik palei kelias sienas? Ar turėčiau neskaičiuoti priemonių, kurių nepirksiu, nes turiu likučių? Ar turėčiau išskaičiuoti nuolaidas, kurias asmeniniais ryšiais, o ne bendra tvarka, gausiu prekybos centre?

  Dar peršasi mintis, kad kuo didesnė suma tai bus, tuo didesnė tikimybė, kad kaimynai nemokės. Ginčysis bet kokiu atveju, klausimas tik kaip aršiai.

  Didžiausias piktumas tai ima todėl, kad velniai žino kiek laiko sugaišiu tvarkydama butą bei murkdymąsi remonto purve. Už tai beveik norisi sužaloti fiziškai.

 20. aura

  nesuprantu, o ką buto savininkai galvoja? ir iš kur tokių mielų nuomininkų šiais laikais atsiranda, kad svetimu butu rūpinasi kaip savo? :)
  nieko purkšti po durimis neverta. Ir šiaip, ir kad po to tą patį po savo durimis galėtumėte rasti.
  Geriausias variantas – jei galėtumėte kaimynams meiliai šypsotis, o visą purviną išmušimo darbą buto savininkai atliktų. Manau, kad įskaičiuojama turėtų būti viskas, įskaitant sugaištą laiką. Jie jeigu nori, gali patys tapetus klijuoti arba darbininkus samdyti, su nuolaidom ar be jų – tai jau jų reikalas.

Leave a Reply