Dienos pietūs – nemokamai

Vakar su kolegomis išsiruošėme pietauti į Europa City viešbutį. Tokių nuotykingų pietų nepamenu. Gal niekad tokių ir neturėjau.

Išėjome iš biuro 11:45 – kai kuriems iš mūsų reikėjo spėti grįžti į 13.00 val. pasitarimą. Iki viešbučio vos kelios minutės kelio. Atėję buvome nemaloniai nustebinti – du trečdaliai staliukų užimti, likusieji – rezervuoti. Rūbų kabykla užpildyta. Paprastai taip nebūna. Na, gal kokia konferencija.. Pasvarstę ar laukti, ar eiti tikrinti neseniai šalia atsidariusio kažkokio rytų restorano, nusprendėme likti – administratorė tiesiog žvėriškai norėjo to Kijevo kotleto, numatyto šiandienos pietų komplekse.

Po 10 – 15 minučių atsilaisvino keturvietis staliukas. Nieko, mes žmonės paprasti – tilpsime. Šešiese. Susiradome papildomas dvi kėdes, susėdome. Po keletos minučių pasirodė padavėja. Užsisakėme. Dar po keletos, ji grįžo nuvalyti stalo. Priėjo, pasimetusi sustojo: “Tai kaip čia man dabar nuvalyti?..” Atsitaukėme, kad galėtų patogiai prieiti prie viso stalo. Staltiesė jau kažkieno sriubos mačiusi, į skalbyklę prašosi. Tiek to.

Pradėjo ta mergaitė nešioti įrankius. Po du komplektus. Su pertraukom. Paskui atėjo dar kartą paklausti ką užsisakėme. Atnešė duonos. Mūsų tvarkdarė administratorė neiškentė jos nepasiteiravusi ar spėsime pavalgyti iki 13 val. “-Nežinau..”

Pradėjo nešioti kompotus. Vienam padėjo, antram, trečiam, ketvirtą man ant kelnių supylė. “-Oi! Aš jūsų pietus apmokėsiu!” Dar kliuvo kėdei ir staltiesei. Vis tiek tą staltiesę jau plauti reikėjo. Padavėja dingo. Po poros minučių pasirodė su rankšluostuku. Surinko staltiesę, įrankius. Nusivaliau kelnes, kolega sušaudė kitą kėdę. Gerai yra išeiti pietauti geros nuotaikos ir su smagia kompanija. Juokėmės. Luktelėjome dar keletą minučių kol padavėja sutvarkė stalą. Vėl atėjo įrankių eilė. Vieną peilį, pati nejausdama, vietoje rankšluostuku ir nušluostė. Tada sustingo nuo mūsų administratorės žvilgsnio: “Aš kitą atnešiu..” Dairomės. Prie kito stalo vėliau atėjusi kompanija jau sriubą valgo.

Štai ir pirmasis mūsų maistas – salotos – atkeliauja. Suvalgėme. Nurinko indus. Viskas daroma su 5 – 10 minučių išlaikymu. Sėdime, laukiame. Kaimyninis staliukas antrą patiekalą gavo. Padavėjai nešant sriubas patys tvarkingai atsitraukinėjome. Turėjau mintį net prie durų palaukti kol sudės visas ant stalo. Vienas iš vėluojančių į pasitarimą skambina kolegoms atsiprašinėti. Siūlome jam pateisinamąjį raštelį nuo padavėjos. Sulaukėme išsvajotojo Kijevo kotleto. Maistas tikrai buvo skanus. Paprastai ten būna skanu. Padavėjai paprastai ne itin greiti, bet valandos pietums užtenka (įskaitant kelią nuo biuro).

Sąskaitą paprašėme išrašyti visiems bendrą, išskyrus viena kolegę, kuri norėjo mokėti kortele. Išrašė atskiras visiems, išskyrus tą kolegę – jai paskaičiavo kartu su dar viena mergina. Ir mano čekį atnešė. Pasikartojo: “Jūs pinigų neduokite, aš sumokėsiu.” Į biurą grįžome ~13:30.

Taigi, papietauti nemokamai tikrai galima. Bet tam reikėtų pasiruošti – turėti porą laisvų valandų, įsimesti atsarginį kostiumėlį ir nusiteikti filosofiškai. Matyt dar kurį laiką neisiu į viešbutį pietauti. Palauksiu kol tai padavėjai nustos rankos drebėti.

Posted in

One response to “Dienos pietūs – nemokamai”

  1. Sandra

    Naujokė matyt buvo. Visiems pirmas kartas būna baisus arba prisvilęs:)

Leave a Reply