Estija: 24 aukšto kava

Baigiamasis rašinių ciklo apie maitinimą Estijoje įrašas. Išrankiojo įspūdžiai.


Lounge 24. Dėmesio vertas ne tiek vietos maistas, kiek vaizdas – vasara atidaryta terasa, iš kurios atsiveria Talino senamiesčio panorama, galima apžvelgti miesto centrą, Piritos rajoną ir Suomijos įlanką.

Šioje kavinėje meniu nėra platus, o kainos nėra mažos. Daugelio patiekalų sudėtyje yra žuvies ir grybų (red. past. – Išrankusis žuvies vengia, o grybų – visai nevartoja). Gerą įspūdį paliko trinta daržovių sriuba su labai skaniais skrebučiais. Jautienos suktinukų su agurkais užkandžio – kukūruzų tešlos paplotėliuose – skonis buvo neblogas, bet toks labai paprastas, neįsimintinas.

Firminis Radisson SAS desertas – pyragas su vyšniomis – labai tinka prie kavos, kurią pateikia įvairių skonių ir dideliuose puoduose. Būtent kava yra vienas pagrindinių šios kavinės, kurioje dažniausiai lankomasi alaus, kokteilių ar kavos ir gražios aplinkos, privalumų. Ne itin gausūs pietūs Lounge 24 atsieis 50-60 litų.

Kitos Taline lankytos vietos kažkuo labai neišsiskyrė – nei medieval grill house save vadinantis restoranas Revalia centrinėje miesto aikštėje, nei gretimais įsikūrusi Coffee House kavinė, nei kiti.

Kiekvienoje iš jų buvo savų problemų – Revalia negalėjo pasiūlyti šviežiai spaustų apelsinų sulčių (tik iš pakelio) ir dalies patiekalų, surašytų meniu. Coffe House visus vidinius ir lauko staliukus aptarnavo viena padavėja, kuri niekur nespėjo ir dar per skubėjimą viską pamiršdavo. Tačiau maistas ir pirmoje, ir antroje vietoje nenuvylė.

Posted in

Leave a Reply