Gal kavos šiandien ir nebereikėjo gerti

Ryšium su kolegos atostogomis šian suvartojau energetinių gėrimių savaitės normą. Nors, turint omenyje, kad dar visai neseniai 1,5 L Coca colos bambalio man užtekdavo, kad išsilaikyčiau per naktį, ir tik visai neseniai, jei pusmetis yra nedaug, pradėjau kasdien gerti kavą, tai per pastarąsias porą dienų priėmiau tokią energijos dozę, kiek sumoje buvau suvartojusi per visą savo gyvenimą iki 2007.07.11.

Pastaruoju metu vis aplankydavo klausimas – kuo tie energetiniai gėrimai skiriasi. Gal suvalgiusi šauštą cukraus atkusčiau lygiai taip pat? Turiu prisipažinti, kad taip ir neišsiaiškinau. Galiausiai jie visi man pradėjo atrodyti vienodi. Vienodesni, nei iki tol. Taigi, pateikiu trumpus įspūdžius.

Battery. Jei sąžiningai, pirmą kartą geriant, pasirodė neskanus. O šiandien jis buvo jau visai neblogas. Nesu tikra dėl mano skonio receptorių parodymų, nes jie man kelia šiokį tokį nerimą – jau antrą dieną praktiškai nenoriu valgyti.

Talpa 0,33 L
Energetinė vertė 49 kcal/100 ml
Kofeinas 32 mg/100 ml
Taurinas 400 mg/100 ml

Dynami:t. Vakar ryte kažkaip neskaniai sugėriau. Gal dėl reakcijos su vakariniu alumi. Užtat suveikė įdomiai. Išgėriau jį pirmoje kelio į darbą pusėje, tai antrą dalį važiavau labai smagiai – atsirado noras dainuoti, pradėjau apvažiavinėti kanalizacijos dangčius kelyje. Nesupratau, kas nutiko.

Talpa 0,33 L
Energetinė vertė 58,6 kcal/100 ml
Kofeinas 23,8 mg/100 ml
Taurinas 310 mg/100 ml

Burn. Labai saldus. Kolegei priminė pigų limonadą su saldikliais. Sakė, kad jis naudojamas kokteiliams. Burn yra pirmas, kurio spalva atkreipė mano dėmesį. Jis rūžavas. Kadangi tokius dalykus geriu tiesiai iš skardinių, tai kitų spalvos nepastebėjau. Panašu, kad jie tokie.. gelsvi.

Talpa 0,25 L
Energetinė vertė 61 kcal/100 ml
Kofeinas 35 mg/100 ml
Taurinas 420 mg/100 ml

Red Bull. Jo skonis, lyginant su kitais, man sukėlė mažiausiai neigiamų emocijų.

Talpa 0,25 L
Energetinė vertė 45 kcal/100 ml
Kofeinas 0,03 %
Taurinas 0.4 %

Ant skardinės nėra sudėties lietuvių kalba. Ir šiaip, vieninteliai sudėtį rašantys procentais.

XL. Kadangi šitą gėriau tik vakar, tai skonio jau nebepamenu.

Talpa 0,25 L
Energetinė vertė 49 kcal/100 ml
Kofeinas 32,2 mg/100 ml
Taurinas 400 mg/100 ml

Nurašiau tik man pažįstamus ingredientus. Šiaip tai baisūs žodžiai energetinių gėrimų sudėtyje surašyti.

Kainų palyginimui nebeprisimenu. Vienas daugmaž bendras bruožas – skardinėms naudojamos spalvos. Tai pagrinde mėlyna, raudona, juoda, geltona, auksinė, sidabrinė. Kaži, kodėl nedaro žalių?

Šian kolegos išvadino mane hiperaktyvia ir pasiūlė apsikuopti stalą. Žiūrėdama į šią krūvą (nuotr. kairėje), pradedu įtarti, ką jie turėjo omenyje.

Neapsimetinėsiu, jog supratau pastabą kaip raginimą perkelti į stalčius standartinį ofisinį bardaką – aš šioje srityje net ne rekordininkė. Be to, kol nėra kolegos, savo gerą dalinu dviem stalams. Aliuminis jau šiukšlių dėžėje.

Papildymas 2007.07.13 21:08

Turiu prisipažinti, kad namo vairavau šiek tiek agresyviai. Tikrai nereikėjo šito kokteilio paįvairinti dar ir kava.

Posted in

22 responses to “Gal kavos šiandien ir nebereikėjo gerti”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sparnuotoji/'>Sparnuotoji</a>

  Aš tik už Red Bull ;D

 2. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/tomonzo/'>tomonzo</a>

  Tailande, Red Bull gimtinėj, vis pradeda rytą nuo jo, ar kito vietinio energetinio gėrimo, net kelininkai ir grioviakasiai;)

 3. PasaulioMientas

  kažkurią sesijos naktį suvartojus pusę skardinės pradėjau melstis ne kad kažką išmokčiau, o kad likčiau gyva :D taip pradėjo kalatotis širdis, tokia baimė sukilo, kad…ui.. bet mano organizmas nėra iš stipriųjų ir vidury nakties to jau buvo per daug. bet nuo tada bet jokie energetiniai neatrodo skanūs, atvirksciai. nors kažkada buvo maišomi ir su degtine… :D

 4. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sveikas/'>Sveikas</a>

  Beveik viskas sunaikinta per vieną dieną? Aš apakęs…Teoriškai energijos antplūdis turėjo sudraskyti į gabalus. Toks mini Černobylis turėjo tamstą ištikti.

  Paveiktas reklamos ir aš vieną lietingą dieną norėjau snaudulį RedBull pagalba nuvyti. Tikėjimas mano tokiais priblūdais, matyt, per menkas, kad narkomaniškas "FLIEEEGEN" gėdingai nepavyko. Priguliau ant sofytės ir…na, taip, po valandos miegelio ir šalto vandenėlio – kaip agurkėlis.

  Kitąkart pabandžiau "batareiką" – vėl nulis sekso. Grįžau ramiai prie įprastų gaiviklių – fizinio krūvio ir šalto vandens.

 5. Anonymous

  Tai kaip, kas labiausiai vertas būti geriamas?

 6. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sveikas/'>Sveikas</a>

  Na ir keip šendena musu bhangi sveikatele? A neheiks bloga "Fhagaho mišyniai" fhadet?

 7. Dovilė

  Normaliai. Nenusigaivinau mirtinai. O jei dar mergos būtų mažiau rėkę, gal iš vis puiku būtų dabar.

  Užtat sugalvojau ir išbandžiau labai šaunią frazę: "Labas! Nežinau, ką tu į tai, bet aš ketinu likti pas tave nakvoti." Ši frazė tampa dar reikšmingesnė, jei sakai ją traukdamas degtinę iš kuprinės.

  Sunku pasakyti, kuris iš energetinių gėrimų verčiausias dėmesio. Bent jau teoriškai, turbūt įmanoma tai apskaičiuoti, tačiau pati to nesiimsiu.

  Verta išskirti asmeniškai svarbiausius energetinio gėrimo vertinimo kriterijus. Ypač, jei jie išsiskiria iš daugumai priimtinų, pvz., girdau gėrimu katiną, kad jam greičiau pasibaigtų morčius (Tokį efektą ką tik sugalvojau. Jokiu būdu nebandykite to su gyvūnais.). Tuomet kiekvienam kriterijui suteikti tam tikrą svertinį koeficientą pagal jo svarbumą. Įvertinti produktą pagal kiekvieną kriterijų, pvz., skonis, kofeino kiekis, vitaminų įvairovė ir kiekis, įvaizdis, kaina, skardinės atidarymo sudėtingumas, gėrimo dėmių atskalbimo nuo šviesių rūbų galimybės ir pan. Sudedame kriterijų vertinimus padaugintus iš koeficientų ir turime gėrimą nugalėtoją. Jei kas skaičiuosite, informuokite ir mane ;)

 8. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/scorps/'>scorps</a>

  aha, as irgi pritarciau sveikas nuomonei – you should have died after all this stuff :))

  siaip vienakart teko uzvartot energetiko, tai paskui taip viskas blogai buvo, kad dabar paranojiskai ju visu bijau.

 9. Dovilė

  Ši savaitė rekordinė į save sutalpinto šlamšto prasme. Tiek šaldytų picų taip pat seniai nebuvau suvartojusi.

  Dabar galite pavydėti geležinio skrandžio ir kitos bioįrangos. Tikiuosi, temps ilgai.

 10. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/kielas/'>kielas</a>

  Baisus dalykas tie energetiniai gėrimai. Ta prasme, kad šlykštus skonis. Kartą, kai teko važiuoti naktį iš Vilniaus į Klaipėdą, nusipirkau du. Šlykštu. Efekto nulis, nors teoriškai turi būti didelis pakilimas, o po to dar didesnis smigimas. Taip kad prie vairo pavojinga, arba pradėjus reikia naudoti iki galo – kol baigsi vairuoti. Fui… :-p~

 11. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/vicont/'>vicont</a>

  O man visi tie energetiniai gėrimai primena limonadą. Ar pavargęs, ar visiškai žvalus – niekuo nepadeda :(.

 12. Anonymous

  yra ir žalias – žalgiris vadinas, lietuviškas. Man šiaip red bull'is skaniausias ir energijos pakankamai gaunu. dar burn'ą pakenčiu. kiti laaabai šiaip sau.

  beje, energetinis teoriškai veikia 5 val. ie tuo metu kavos gerti nerekomenduojama.

 13. Dovilė

  Mini Černobylis atlaikytas. Dabar gaivinuosi Stumbro Šimtmetine ;)

 14. red bull fane

  As tj uz Red Bull. Kj pirmakart geriau nelb patiko, pasirode kaip pigus limonadas, bet veliau visai nieko. Sp tj sugalvojau gert, nes norejau pora kg numest (paskaiciau, kad energiniai gerimai apetita mazina). Per dvi dienas numeciau 3kg!!! Nu rimtai. Apetito visai nebuvo (dar kavos tom dienom pageriau :). Kodel Red Bull? Man skaniausias. Dar banzjau “batery”, “burn” ir “dynamit”. xD O del poveikio tj kaijp kam.

 15. Kastis

  COCAINE Drink geriausas energetinis gerimas! 280mg kofeino 1noj skardinej is kart atgaivina ir visai dienai! todel nereikia kaip kokio red bullio po 3 kardines isgert.. Taip sveikiau daug, nes vitaminu B ir C nepadaugini, o su kitais silpnais enegetikais tai ir liga isivaryt gali bandydamas atsigaivint po sunkios nakties:D

  DRINK COCAINE

 16. Tomas

  Visi energetiniai gerimai yra nuodas. Jie tik alina organizma. “Pagooglinkit” ir pamatysit kiek zmoniu susigadino su jais savo sveikata.

 17. Psy

  Visu liaupsinamas Red Bull man visada buvo ir dabar yra bene prasciausiai veikiantis energetinis gerimas. Taciau uz reklamine kompanija galima pagirti juos. Is Doviles aprasytu, mane geriausiai veikia Battery.

 18. mega

  man asmeniškai, tai kavos gėrimas nepadeda.. padeda sukelti momentinį energijso antplūdį, tačiau juk ir skrandį graužia, ir kraujospūdį kelia -na, bent jau man. aš mieliau renkuosi tokį Tonussan maisto papildą, pagamintą augaliniu pagrindu – ir energizuoja, ir vaiko mieguistumą, ir stresą, plius, mažina, kurio, manau, patiriame nuolat ir visi !

 19. lukas

  mano rekordas dynamit per diena tai 11 skardiniu. seip be jo negaliu gyventi ne dieneles bent neisgeres jo 3 skardiniu.

 20. Nobody

  Sveiki, yra naujas energetkas, kuris jau po poros savaiciu pasirodys Vilniaus naktinaime klube KISS CLUB. COOXLINE – patikekit, tokio energetiko jus Lietuvoj dar negerete. Poveikis iki 8 valandu, o vairuot ar mokytis jokio nuovargio ir pasibaigus poveikiui iskart neluzti kaip nuo kitu

Leave a Reply