Katės sterilizacija

Trumpa istorija apie tai, kaip pasirūpinau Bitės pavasarių ramybe, tikėtina, praversianti dar tik ketinantiems atlikti šį žygdarbį googlintojams. Nors šio blogo įrašų komentaruose (sekite nuorodas) patarimų galima rasti dar daugiau. Vat tik niekaip nesuprantu, kodėl sakoma, kad visi katinai kniaukia pavasarį, jei morčius vyksta ištisus metus.

O iliustracija – tiems, kurie ankstesniame įraše sakė, kad Bitė su marškinukais atrodo elegantiškai. Štai jūsų Mis elegancija visame gražume – mirštančio vikšro poza.

Mirštančio vikšro poza

Buvo taip. Pasirinkta veterinarijos gydykla arčiausiai namų. Rasti geri atsiliepimai apie ją. Nesu tikra, ar katei nuo to buvo geriau, bet bent jau man ramiau.

Porą kartų pasiskambinta į kliniką tikslinantis, kaip viskas vyksta ir kada galima atvežti katę. Turėtų praeiti savaitė po paskutinio morčiaus. Anksčiau jos kraujagyslės būtų išsiplėtę ir žymiai padidėtų tikimybė nukraujuoti, kas, žinia, kuo baigtųsi. Jei morčiai eina praktiškai be pertraukos ir nepavyksta išlaukti savaitės, katę galima girdyti specialiomis tabletėmis, stabdančiomis rują.

Šioje klinikoje galima buvo atvežti katę ryte ir pasiimti vakare, ką aš ir padariau. Ištaikiau penktadienį, kad visą savaitgalį galėčiau praleisti su ja. Vežiau kuprinėje, užsidėjusi ją priekyje – kaip vaiko nešyklą. Pagelbėjo sutikusi į darbą truputį pavėluoti Administratorė.

Operacijai buvo nuskusta pusė pilvo, padarytas gal 3 cm ilgio pjūvis. Kainavo 160 Lt. Po darbo ją atsiėmiau pleistru užklijuotu pilvu. Dar buvo ne pilnai atsigavusi po narkozės – svirduliavo, griuvinėjo.

Kitą dieną buvo atsipeikėjusi po narkozės, bet judėjo lėtai, atsargiai. Gali būti, kad skaudėjo. Trečią dieną jau buvo pilnai atkutusi.

Kartu su kate gavau plastmasinę apykaklę, kurią turėjau uždėti, kai ši atsipeikės. Uždėjus ir pamačius, jog ši prarado orientaciją, nusprendžiau apsieiti be jos. Bet, sužinojusi kokios tikėtinos problemos, jei katė išsilaižo žaizdą – pavyzdžiui, pakartotinis jos siuvimas, – uždėjau jai marškinukus. Bitė nekentė tų marškinukų ir teko nuolat vaikščioti iš paskos bei vis užrišinėti jų raištelius. Savaitę buvo gana rami, dažnai keistai traukiojo nugarą, beveik nežaidė.

Po dešimties dienų nuvežiau ją į tą pačią kliniką siūlų išėmimui. Į kuprinę pupa lipo jau ne itin noriai. Į kliniką mudvi nuvežė katėms alergiškas, bet labai kantrus Linas. Pasitaikė dar luktelėti valandėlę tarp daugybės šunų. Net aš jų bijojau, o Bitė, panašu, kad išprakaitavo nuo to siaubo. Šaunuolė bent neapsidirbo.

Siūlų išėmimas truko vos kelias minutes. Užpuškė antiseptikais, kurie atrodė kaip sidabro spalvos grafiti dažai, ir kuriuos Bitė nusilaižė vos grįžusi namo. Papildomai mokėti nereikėjo. Dabar kiškis vėl laksto ir džiaugiasi nebepančiojama marškinukų.

Smagu tai, kad gydytojas prisiminė Bitę. Buvo linksmas atvejis atsiimant ją po operacijos.
– Pasiimti katytę.
– Kokią?
– Juodą.
– Turime dvi juodas.
– Mano geltonomis akimis.
– Abi geltonomis.
– Maniškė ilgo kailio.
– Abi tokios.
Žodžiu, ėjau atpažinti. Atsirinkau saviškę pagal manikiūrą, pavienius baltus plaukus ir pan..

Šiandien jau duodasi po namus. Padidėjęs ėdimas bent jau kol kas nepastebėtas. Po truputį bandau mažesnio riebumo maistą suaugusioms katėms (šiuo metu Bitei ~10 mėn.).

Posted in

42 responses to “Katės sterilizacija”

 1. Kristinooshke

  Visur raso kad reikia duoti kaciuku edala iki 12 men. manau per anksti dar Bitei suaugusiuju edala valgyti, juk ir taip visa likusi gyvenima juo reiks serti. leisk dar pasidziaugti privilegijomis.

 2. Dovilė

  Kadangi mano kačiukas sterilizuotas, bandau taikyti mažiau kaloringą maistą – for indoor cats ir pan., kuris yra tik suaugusioms katėms.
  Tiesa, dar turime 0,5 ar pan. kg junior ėdalo, tai dabar maišome įvairius.

 3. Lialia

  Skaitau ir suvokiu kiek bedu su katytemis, pvz mano katinas iskrastruotas vos tik pradejo zymeti teritorija, tiek daug problemu neatsimenu, viskas vyko labai paprastai, tai atliko netoli namu esanti veterinarijos gydykla, gyvuneli gavau nukarpytais nagais ir beveik visai atkutusi, aisku viena vakara dar sunkiau oreantavosi erdveje, o kita diena jau pilnu tempu niokojo viska ko nespejo pazymeti ir sunaikinti tokiu budu:) ir seip mitas kad katinas tampa ramesnis visiskas melas!!!!! maniskis kaip lipo sienomis ta pati vykdo sekmingai jau du metus ir po kastracijos. Del maisto as perku ji tik specializuotose parduotuvese, nes nuo super marketu maisto gali atsirasti vezys, akmenys ir dar visoks blogis, ir naudojam tik lengva maista, pliusai, maziau sueda, maziau kakoja, jokiu problemu del kailio ir galutine pinigine israiska net pigesne:)

 4. Jovita

  vargsas katukas, juk yra “kontraceptines tabletes” katytem :) tik zmones visad renkas jiems lengevesni varianta

 5. Agne

  Kontraceptinės tabletės katytėms yra labai rizikingas reikalas, nes nuo jų vystosi visokie augliai. Kastracija yra sveikiausias būdas susitvarkyti su šia problema. Nei katė kankinasi, nei tu ją hormonais šeri kas dvi savaitės. Turėkite omeny, kad kačių organizmai skiriasi nuo žmonių (!) :D ir hormonus jos gaminasi dar ir smegenyse, ne tik lytiniuose organuose, tad net iškastravus, hormonų pusiausvyra dalinai atstatoma.
  Pati savo katę iškastravau vos suėjus 7 mėnesiams, nes morčiai kartodavosi kas porą savaičių. Nuo kovo mėnesio nepastebėjau didelių svorio skirtumų, pradžioje šėriau specialiu maistu, tačiau iki veterinarijos vaistinės nekasdien suvaikštau, tai duodu tą patį maistą, kaip ir prieš sterilizaciją (pastebėjau, kad nuo pastarojo visgi kailis labiau blizga, nei nuo rekomenduojamo), tačiau mažesnėmis dozėmis. “Durnumo” irgi neatsirado dar jokio, katė tokia pati guvi kaip ir prieš tai, laksto lauke kasdien, su kaimyniniais gyvūnais mušasi :D

 6. Agne

  Pasiskaitinėjau šį blogą labiau ir supratau, kad yra ir protingesnių skaitytojų kačių klausimais, tai jei nusišnekėjau kur labai, tai pataisykit. Esmė visvien ta pati, kontraceptikai – blogis :D

 7. lateja

  jei katyte gyvens tik bute ir nevaikscios i lauka ar ja butina sterilizuoti? kiek tai kainuoja?

 8. Dovilė

  Jei irgi nori gyventi tame bute – sterilizuoti būtina.
  Nesterilizuotai katei morčiaus metu visiškai pasimaišo protas. Ji gali savaitę staugti nesavu balsu taip, kad girdėtųsi per penkis daugiabučio aukštus, gali sudaužyti visus namų vazonus, primyžti ant pagalvės kol miegosi, pabėgti pro duris, kai įeidinėsi į namus, ar dar bet ką sugalvoti.
  Dar, tiesa, galimas dalinis problemos sprendimas kontraceptinėmis tabletėmis, bet nelabai ką gero apie jas girdėjau. Be to, vienos draugės katė, laiku nesterilizuota ir dabar maitinama tabletėmis, vis tiek karts nuo karto kur nors prisiusioja, o morčiaus metu vaikšto ratais ir į visus baldus trinasi.
  Morčius katėms būna ne pavasariais, o kiekvieną mėnesį. Kai kurios įsimorčiuoja taip, kad tos pertraukos praktiškai ir nebūna. Maniškė tik savaitei ar dviem užsičiaupdavo.
  Sterilizuotai katei morčiaus nebūna. Iš jos tarsi išoperuojama tokia funkcija.
  Man sterilizacija atsiėjo 160 Lt. Manau, visose veterinarijos klinikose kainos panašios.

 9. lateja

  aciu info Dovile, o kada galima sterlizuoti (kokio amziaus)?

 10. Dovilė

  Lyg ir po pirmojo morčiaus. Bitei morčius prasidėjo būnant maždaug pusmečio amžiaus. Bet gali gal ir anksčiau, ir vėliau.

 11. Ashkelik

  As ir ruosiuos sterelizuot savo katyte,bet labai bijau,kaip ji jausis po operacijos.Va drauge iskastravo katina,tai jis viena diena pabuvo neramus dabar jau gerai,po operacijos jo praejo 4 dienos.
  Be to katyciu sterelizacija per pus brangesne nei katynu.
  Gal kas zinot kur pigiau sterelizuoja?
  Buciau labai dekinga jei kas parasytu.

 12. Simona

  Ashkelik, pasidomek vetoj kalvariju gatvej. Keista, bet mama ten sumokejo apie 100 lt., tas buvo vasara.

 13. Diana

  Tai brangus kaciuku myletojai, parasykit prasau, bo niekur nerandu info.
  Siunde toki stresa apturejau, mano katytei pradejo dvigubintis nagiukai, veterinaras pasake, kad tai gali buti nuo sterilizacijos, esa sutrike hormonai. Gal zinot kur kokia literatura sia tema :(

 14. indre

  blem kodel anksciau nepagalvojom apie savo kates sterilizacija…mano katei jau 3-4metai…ir taip suprantu,kad nebesaugu ja srerilizuoti?nors gal ir butu galima tik kazkaip rizikinga..ka daryti labai reikia..jau atsibodo vargti su ja del tu kaciuku atvestu,kuriuos reikia paskui skandinti,nu zodziu ir paciai katei reik kentet…

 15. Aiste

  O aš tai turiu bėda.. mano katei jau 9 metai ir ji vis dar veda kačiukus, jokių problemų dėl to nėra, nes visada pavyksta padovanoti ar atiduoti kačiukus, bet pati katė jau sena ir nebenoriu, kad gimdytų, save kankintų.. kaip su tom kontraceptinėm tabletėm? aš esu girdėjusi apie leidžiamus vaistukus..

 16. gitana

  Pasakykit prasau,mielos kaciu myletojos.Ar galima sterilizuoti kate 5 metu amziaus?Ar ji ne per sena,ir ar negali buti didesniu komplikaciju,kadngi ji vyresnio amziaus.Bukit geros ,patarkit.

 17. Dovilė

  Pabandykite sudėtingesniais klausimais pasiskambinti į veterinarijos klinikas. Čia komentuojantys kačių augintojai nėra profesionalai, todėl gali pasidalinti nuomone, bet negali suteikti kvalifikuotų patarimų.

 18. Ginte

  Sveiki,mūsų katytei maždaug 3 mėnesiai.Ar ne per maža sterilizacijai?

 19. lateja

  katytes siaip jau sterilizuoja bent jau po pirmojo morciau, kuris dazniausia buna apie 8ta menesi ;)

 20. Anita

  Klinikoje paaiškino, kad geriausias laikas sterilizacijai 6-7 mėnesiai. Vėliau jos organizamas persitvarko motinystei.

Leave a Reply