Kiniškas vynas Niuwang Lychee

Pasirodo, kinai gamina ne tik pigią buitinę techniką ir plastmasinius kedus, bet ir vyną. Ryšium su Vyno dienomis šian Kolegė parsibeldė pas mane su skystu atradimu – Niuwang Lychee, “karalienių vyno gėrimas iš Kinijos. Ypatingas Tolimųjų rytų saldus vaisio Ličy aromatas ir skonis. <…> Sudėtyje yra sulfytai.” (paste nuo etiketės).

Praėjus pirmajam šokui po žinios, kad tas skystis yra iš Kinijos, ėmėmės ragavimo. Abiejų manieros ir degustacijų pamokos buvo labai greitai pamirštos (man iki šiol sąžinė priekaištauja dėl degustacijų Prancūzijos vyninėse metu išspjaudyto vyno). Užtat žinome jo skonį. Labai lengvas – alk. tik 10 proc. tūrio. Švelnus, minkšto aromato. Na, neatpažįstu aš vynuose antrinių bitės sparnelių dūzgimo poskonių. Bet galiu pasakyti, kad jis yra saldus. Bet ne iki šlykštumo, kaip kad pasitaiko desertiniams vynams, o saikingai.

Kolegė dar bandė pasakoti, jog žino kas per vaisius tas Ličis – apvalus, rūžavas ir pan., – kad vaikystėje jo skonio želė valgydavo, ale niekuo netikiu. Mano vaikystė irgi nebuvo sunki, bet tokio skonio želė nepamenu. Arba bėdų turiu ne su vaikyste, o su atmintim.

Posted in

5 responses to “Kiniškas vynas Niuwang Lychee”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/shiny/'>shiny</a>

  hm.. idomu kur ji tokio skonio zele rado ((: nesu macius. bet kas per vaisius tai zinau – buna konservuoti skardinese, tai tada jie tokie balti ir panasus i svogunus isvaizda. skonis labai savotishkas

 2. Kolegė

  Taigi želė buvo. Maksimoje pirkdavau. Deja ne vaikystėje, kaip Dovilė rašė, o visai nesenais jaunystės laikais :) Geras vynas.

 3. Dovilė

  Sena ta Kolegė ;D Man dar vaikystė buvo ;D

  Avietinė po vyno irgi gera ;)

 4. asta

  kur galima isigyti sio vyno

 5. Dovilė

  Tikrai nežinau, nesidomėjau daugiau. Google greituoju ieškojimo būdu (pagal pavadinimą) nesiūlo nieko. Gal specializuotos vyno parduotuvės gali turėti? Spėju, tokie gėrimai iš Kinijos pas mus nėra populiarūs ir nepasitaikys bet kuriame prekybos centre.

Leave a Reply