Ko ieškote vyno pavadinime?

Prisipažinsiu, nesu vynų žinovė. Man nedaug sako vyno kilmės regionas, vynuogių rūšis, vyninės pavadinimas ir kiti šiaip jau svarbūs kriterijai. Niekada net neprisimenu patikusio vyno pavadinimo ir kaskart tenka rinktis (spėlioti) iš naujo.

Bet šią savaitę teko skirti šiek tiek dėmesio būtent pavadinimams. Ieškojau vyno, kurio pavadinime būtų žodis “alfa”. Tuo pakėliau nuotaiką keletui alkoholio importuotojų. Paskui užsikabliavau ir ieškojau vynų, kurių pavadinimuose būtų įvairūs žodžiai, susiję su internetu, technologijomis ir pan.

Alfinį vyną radau. Netgi du – Fournier Alfa Crux Blend 2002 ir Fournier Alfa Crux Malbec 2003. Abu raudoni, sausi, argentiniečių.

Du “GSM” radiniai – Rosemount GSM Grenache Syrah Mourvedre ir Peter Lehmann GSM Barossa 2002. Abu raudoni, abu iš Australijos, bet gamintojai – skirtingi.

Itališkų vynų pavadinimuose dažnai pasikartodavo santrumpa DOC. Ką tai reiškia nesupratau ir nesigilinau.

Jei nežinočiau, jog programuotojų dievas Paskalis originaliai rašomas Pascal, o ne Pascual, pritempčiau dar porą vynų iš Urugvajaus.

Elements (jau praktiškai ne į temą) – Bott – Geyl Gewurztraminer Les Elements 2005 AOC ir Bott – Geyl Pinot Gris Les Elements 2004 AOC.

Ką gi, radinių per mažai, kad daryčiau kokias nors išvadas. Labiausiai norėjau rasti pavadinimus su žodžiais “internet” arba “mobile”. Deja, nepavyko. Vynų pavadinimuose žymiai dažniau galima sutikti vietovardžius, titulus bei pareigas, spalvas, brangiuosius akmenis ir pan. O technologijoms ten vietos nėra.

Posted in

3 responses to “Ko ieškote vyno pavadinime?”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/redvel/'>redvel</a>

  Sufotoshopink kokią etiketę ir lipink ant originalios :)

 2. Dovilė

  Tai, kad nelygis tuomet. Vynas – ne agurkų trilitrainis.

 3. Anonymous

  Ispaniški vynai irgi būna D.O.C. (Denominación de Origen Calificada), tiksliau tik vienintelio Rioja regiono vynai nuo 1991-ųjų turi D.O.C. kategoriją, likę, geriausiu atveju, tik D.O. (Denominación de Origen).

  Italai pernelyg liberaliai dalindavo vynams savo D.O.C. (Denominazione di Origine Controllata), tai vėliau papildomai įvedė griežtesnę kategoriją D.O.C.G. (Denominazione di Origine Controllata e Garantita), į kurią vis tiek patenka 34 itališki vynai, kartu su legendiniu Brunello di Montalcino bei visa plejada Chianti vynų…

Leave a Reply