Lengvas apkepas

Gal ir derėtų patiekalą tvarkingai pavadinti pagal jo sudėtį, bet juk nerašysiu antraštės “Lengvas vištienos, makaronų ir šaldytų daržovių apkepas su kiaušiniu bei sūriu”.

Pradžiai šiek tiek makaronų. Rinkausi atsakingai. Gal 15 minučių parduotuvėje apžiūrinėjau visokius. Šitie pasirodė tinkamiausi. Na, gerai, galite juos vadinti eiliniais makaronais. Nepamirškite išvirti.

Šaldiklyje susiradau likutį šaldytų daržovių. Kažkoks meksikietiškas mišinys su pupelėmis ir kukurūzais. Tinka.

Apkepiau šiek tiek gana smulkiai pjaustytos vištienos file. Florescuojančią geltoną spalvą išgavau prieskonių mišiniu, skirtu paukštienai.

Kiaušinis išmaišomas su tarkuotu fermentiniu sūriu. Panikos ir minčių, kad pirmiau reikėjo išplakti kiaušinį ir tik po to jį maišyti su sūriu, pradžia sutapo su pačiu maišymu. Bet, pasirodo, ne viskas taip jau blogai ir neįmanoma.

Sluoksniavau paprastai. Makaronai, truputis kiaušinio su sūriu, šaldytos daržovės, truputis kiaušinio su sūriu, vištiena, truputis kiaušinio su sūriu, likutis makaronų, gausus likutis kiaušinio su sūriu. Jei irgi pamiršite daržovių prieskonius suberti ant pačių daržovių, visuomet tai galite padaryti jau ant paskutinio – sūrio – sluoksnio.

Kepiau vidutinės/žemesnės kaitros orkaitėje neilgai. Vėl pamiršau nuimti laiką. Bet maždaug tiek, kiek užtrunka paskubomis subėgioti iki dušo. Tai gal koks pusvalandis.

Pačiai buvo labai netikėta ir malonu, kad iš nuojautos pagamintas patiekalas buvo tikrai labai skanus ir su mėsa (tarkime šiuo atveju, kad vištiena = mėsa), ir lengvas. Dubenį, kuriuo maniau, maitinsiuosi dvi dienas, sukirtau vienu prisėdimu. Ir nepersivalgiau.

Posted in

3 responses to “Lengvas apkepas”

  1. Anonymous

    Kiekvienas receptas kaip mazyte istorija :)

  2. Dovilė

    Mano nuomone, blogas ir neturėtų būti tiesiog receptų knyga internete.

  3. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Closer/'>Closer</a>

    Vat šitą mes ir pagaminsim šį vakarą ;)

Leave a Reply