Maišelių lankstymo menas

Visi kaupiame parduotuvių maišelius. Kai kurie tuos pačius nešiojasi į parduotuves iki pilno suplyšimo iš taupumo, kiti dedasi ekologijai draugiškais, treti nežino, jog šiukšlių kibirams būna pirkti specialių. Parduotuvių maišelių kaupimui pateisinti galime rasti n priežasčių.

Maišelis

Ir viskas su tuo yra gerai, kol nepasižiūrime kiek jie užima vietos namuose. Skiriame jiems stalčių, lentyną ar pusę spintelės, kurios duris vos pravėrus, visa velniava pabyra lauk. Paprastai juos lankstome saujos formos gniutulais. Geriausiu atveju lenkiame per vidurį, paskui dar per vidurį, ir dar, ir gauname formos nelaikantį stačiakampį.

Maišelis

Prieš metus ar dvejus bendradarbė išmokė mane lankstyti maišelius visur telpančia forma. Įvaldžiusi šį meną, perduodu know-how kitiems.

Maišelis

Pilnai išlyginę maišelį, lenkiame jį perpus išilgai.

Maišelis

Ir dar kartą perpus išilgai. Laikydami apačią (kita pusė, nei rankenos), perbraukiame delnu visu maišelio ilgiu link viršaus, taip išstumdami iš vidaus orą.

Maišelis

Maišelis

Maišelis

Lankstome nuo apačios. Trikampėliais.

Maišelis

Maišelis

Uodegą užlenkę užkišame už laisvos kraštinės.

Maišeliai

Būkite tikri, tokie trikampėliai užima žymiai mažiau vietos. Ir, jeigu kaskart eidami į parduotuvę vis pamirštate pasiimti iš lentynos, dėl ko vis perkate naujus, galėsite jų sukaupti žymiai daugiau. O pagal trikampio dydį galima net atskirti kokio dydžio maišelis tai yra.

Posted in

34 responses to “Maišelių lankstymo menas”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Oni/'>Oni</a>

  Obaaa, bėgu greit išbandysiu. :) Ačiū.

 2. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/shiny/'>shiny</a>

  jega ((: butinai reiks isbandyt

 3. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/tetasigita/'>tetasigita</a>

  o kodėl negalima gastronomo maišelių dėti į šiukšlių kibirą?

 4. Dovilė

  Galima, aš ir pati tai darau ;) Tik tiek, kad ne vien parduotuviniais maišeliais tą kibirą kloju.

 5. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/mar2tynas/'>mar2tynas</a>

  Puikus patarimas =]

 6. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Slave/'>Slave</a>

  Wow! +1

 7. vienastoks

  Naudingiausias šiandien mano perskaitytas rašinys. :)
  Reiks eit lankstyt. Yra ką, jėzaumarija, pilna spinta.

 8. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sodininke/'>Sodininke</a>

  Idomu is kur suzinojai si buda? Mano drauge dar rugpjuti parode ji, sake, kad ismoko is vokieciu. :)

 9. Dovilė

  Man parodė bendradarbė. Lietuvė. Prieš gal porą metų. O ji pati lyg ir internete kažkur buvo radusi ar pan.

 10. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/santiago/'>santiago</a>

  Tikrai įdomi technika, bet aš perdidelis tingynys, kad ja naudočiausi. Geriau nusipirksiu keletą naujų, 10-15 ct per kišenę nemuša, juolab, kad ne kasdien tenka apsipirkinėti stambiais kiekiais.

 11. Dovilė

  10 prie 10 ct, ar kiek tie maišeliai bekainuotų, ir litą pramuša. Iš kitos pusės, bent įsiviazduoji, kiek dešimčių metų genda žemelėje tas plastikinis šmotas, kol pilnai išnyksta?
  Jei tai perskaičius sugriebs už gerklės sąžinė ir imsi maišelius naudoti pakartotinai ar dar kaip nors kaupti, teks imtis tvarkingo jų lankstymo, nes namuose šie užima nederamai daug vietos.
  O šiaip tai, kai pripranti, visai neužtrunka.

 12. Armandas

  Very cool :) Dabar namie bus tvarka :D

 13. yzyly

  Super! :) Likau sužavėta! Čia jau Tau ir naujos kategorijos "Do it yourself" reikėtų :) Mes gal prieš pusmetį nusprendėm 'to be green' ir nusipirkom porą medžiaginių maišų. Iš tikrųjų netgi patogiau, nebijai, kad rankenos neišlaikys visokio turto į juos prikrovus.. Ale visko būna, kad pamiršti juos namie ir tenka pirkti vat štai tokius parduotuvinius maišelius. Kai jau labai daug jų prisikaupia ir pradeda byrėt pro kraštus, surenku ir vežu diedukui į kaimą :)) o ką jis ten su jais daro – velniai žino :)

 14. Laura

  Aš tokius maišelius panaudoju dviem būdais: jeigu suplyšęs, metu į jį plastikinius butelius (nenoriu užkišti jais šiukšlių dėžės), o jei nesuplyšęs – panaudoju nešvariems katino pakratams supilti :) Taigi mano maišiukai padoriai panaudojami du kartus :)

 15. Anonymous

  Iš kur straipsnelio autorius išmoko šitaip lankstyti šitaip maišelius?
  Aš tokiu būdu maišelius lankstau jau gal penki metai – mane išmokė mano miela studijų draugė. Pastaroji išmoko šio "meno", išvykusi studijuoti į Ispaniją iš kitos savo draugės…

  Man labai įdomu, kas yra tikrasis šio lankstymo būdo išradėjas.

 16. Dovilė

  Kaip pati išmokau, jau rašiau ir pagrindiniame tekste, ir komentaruose.
  O pirmąjį išradėją kažin ar neįmanoma atrasti. Juolab, kad jų gali būti ne vienas – tokia paprasta, tačiau naudinga idėja gali kilti ne vieno žmogaus galvoje tuo pačiu metu ar pan..

 17. kvanksht

  labai gera ideja, katik sulanksciau visus rankineje nesiojamus maisiukus taip ir liko beveik laisvas vienas skyrelis! reikes ir namie taip prasieiti, nes sie maiseliai okupuoja didziuli stalciu.

 18. taspats

  Aš panašiai lankstau, bet ne trikampėliais, o kvadratukais.

 19. taspats

  Įrašas užsakytas! Užsakovai "IKI"
  Kur užsakymo numeris? :)
  hahahaha

 20. Dovilė

  Užsakymo numeris nurodytas pavedime ;)

  Tiesiog artimiausia prie namų parduotuvė yra IKI, tai jos maišelių ir turiu daugiausiai. Kad atsverčiau reklamą nuotraukose, pasakysiu, jog nesu patenkinta ta parduotuve, nes joje vakarais dažnai neberandu jautienos arba kiaulienos faršo. Paskutinio apsilankymo metu neradau kepimo miltelių. Anksčiau esu neradusi raudonėlio, svogūnų, konditerinio švirkšto ir dar daug visko.
  Ir negana nuolatinio ko nors neturėjimo, neseniai jie įsivedė rakinamų vežinėlių tvarką, kas mane erzina.

Leave a Reply