Maždaug pub-turas

Kadangi šeštadienį apgyniau tą košmarą, kuriam paaukojau dvejus gražiausius savo gyvenimo metus, atsirado stiprus poreikis metodiškai įsisavinti šiek tiek alkoholio. Beje, rašiau apie produkto inovacijos procesą vienoje stipraus alkoholio gamybos bendrovėje.

Šį tikslą išskaidėme į keletą uždavinių. Pirmasis jų – Avilys, alaus restoranas – darykla. Tikrai žinau, kad su šios įstaigos Kauno versija jau yra susipažinusi velijura. Tiesą sakant, prisiminusi jos komentarą ir pasiūliau grupiokams tą vietą.

Čia atradau jų vietinį Korio alų su ženšeniu. Jis dar ir be angliarūgštės. Pabijojau, kad dėl to bus be putos, bet padavėjo nuraminta, kad jo tiesiog specialiai negazuoja, tai kažkokiu būdu įvyksta savaime, o puta tikrai bus, užsisakiau. Nežinau ar dėl to tapau sveikesnė, bet patyrimas įdomus. Alus tamsus, bet sąlyginai lengvas, netirštas. Skonis neblogas, vaistais netrenkia. 0,5 L – 8 Lt.

Taip pat jie turi alaus kokteilį Cappucino. Čia jau šioks toks priartėjimas prie mano išsvajoto alaus, kurį būtų skanu gerti šiltą. Bet įtariu, kad ir šitas šildytas ant saulės nebūtų labai skanus. 9 Lt.

Dar aštri vištiena visai nebloga. 12 Lt. Patiekiama su pašildyta balta duona. Vertinu tokias smulkmenas. Dar supratau, kad ne viskas, kas žalia, pjaustyta griežinėliais ir yra išrikiuota ant lėkštės krašto, yra agurkas. Taip pat ten gali būti cukinija, kuri, pasirodo, valgoma ir žalia.

Avily lankosi nemažai turistų. Ištisas grupes gidai atvaro. Tai tiem turistam papildoma pramoga yra firminiai Avilio padėkliukai po boklais. Kitoje pusėje gali parašyti kokius linkėjimus, adresą ir Avilys jį išsiųs. Man mintis patiko ir, manau, būdama svečioje šalyje, tuo pasinaudočiau.

Ir šiaip man Avilys patiko. Matyt reikės dar keletą kartų užsukti – išragauti visus jų turimus alus.

Ai, ir dar. Kainos nemažos, aptarnavimas malonus, stalai išdėstyti pakankamai erdviai.

Antrasis sustojimas galėjo būti Vinyl pub’e (prie prezidentūros). Bet taip nenutiko, nes pub’as nedirbo. Grupiokė pasakojo, kuo tas pub’as ypatingas, minėjo kažkokius vinilus, bet nelabai jau kažką bepamenu. Ir koks jau skirtumas, jei pub’as užsiraukė.

Sustojome Sole Lunos kiemelyje. Jų logotipo tai visame internete nerasi.

Švyturio turite? -Ne. Tai gal atneškite meniu. -Šiuo metu visi užimti. Galiausiai gavome Kalnapilio olaus Tauro bokaluose. 6 Lt.

Virtuvė užsidaro 22 val. Tuomet valgomų dalykų būa 4 punktai: pistacijos, načios iš pokelio, alyvuogės ir dar kažkas.

Jokios prabangos, daug užsieniečių, kieme groja DJ’jus, šokti visi eina, kai pradeda lyti. Vasarą ten galima neblogai pavakaroti, tik reikia įsijungti tam tikrą pochuizmo lygį. Ypač kalbant apie aptarnavimo spartą.

Retai kur sutinkamas pliusas, kurio tiesiog negaliu nepaminėti, – vėsiais vakarais baras paskolins pleduką, kuriuo apsigobus, išeiti norėsis ne taip greitai.

Stiklių aludė, kurios lauko staliukai mus pašaukė prisėsti, 23 val. jau užsidarinėjo. Nesąmonė kažkokia.

Retai užsuku į Briusly, nes vengiu ankštų vietų, o šiame bare paprastai visi stati ir kaip silkės. Na, bet užėjome.

Mįslė: žalias, su ledukais, laimu, šiaudeliu, ant krašto – melionas. Jei atspėsite kas tai, pasakykite ir man. Bent žinosiu ką gėriau.

Jei neklystu, Pinacolada pas juos kainuoja 10 Lt, kai kitur dažniausiai 15 Lt.

Vokietynas. Čili kaimo lauko staliukai 23:45 pareiškė užsidarantys. Savo kampo lauko kavinė jau ir kėdes ant stalų sukrovusi buvo.

ŠMC kavinė. Niekuomet nesuprasiu menininkų. Aplink kavinę priversta padangų. Menas mat. Gerai, kad bent alaus turėjo. 5 Lt. Mūsų kulinariniai lūkesčiai jau buvo pasiekę visišką minimumą, bet čia negavome net keptos duonos.

Užtat jų tulilkas paliko įspūdį. Ant durų net dvi ranknenos-užtaktai, interjero dekoras – viskas iš metalo ir visur panaudotas popierius.

Pililes menė, liaudyje vadinama blynine, 01:30 jau buvo uždaryta.

Kabakuose sąlyginai mažai žmonių buvo. Panašu, kad karštus savaitgalius miestiečiai yra linkę leisti ne baruose, o kur nors gamtoje.

Paskutinis punktas – “načnikas” Ryga. Puikiai pažįstamas visiems Antakalnio gyventojams.

Rytas. Su 08:58 paskambinusia Kolege kalbėjau nelabai maloniai. Savijauta – kaip traktoriaus pervažiuota. Realus išlipimas iš lovos – jau greitai.

Posted in

4 responses to “Maždaug pub-turas”

 1. Anonymous

  Na, jei žalias ir dar šiltas, tai greičiausiai Briusly buvo absentas. Jie mėgsta taip apteikti. Ipila absento, užpila garais iš espreso aparato ir įdeda laimą. Tik meliono nemačiau :)

 2. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/velijura/'>velijura</a>

  sveikinimai apsigynimo proga :)

 3. Dovilė

  to velijura: Dėkui. Su darbo pridavimu, rodos, ir oras, ir nuotaika pasitaisė, ir laiko daugiau viskam liko, ir gražesnė pasidariau, ir kaimynai nebe tokie bjaurūs, ir šiaip gyvenimas nebeatrodo toks š*dinas ;)

  to Anonymous: Tas žalias nebuvo šiltas. Jis kaip tik buvo su daug ledukų.

 4. Anonymous

  Del Solelunos alumnato kiemelyje- ten isvis nera virtuves. Sita tikrai zinau.

Leave a Reply