Negudrios katės skraido iš balkono

Jeigu katė gaudo balkone vabzdžius, tai tikėtina, kad ji nėra labai protinga. Dar gali būti, kad ji yra alkana, bet mano atveju tai negalioja. Jeigu katė yra neprotinga, tai anksčiau ar vėliau ji iš to balkono iškris.

Catch me if you can

Mano balkonas ir virtuvės langas išeina į tą pačią pusę. Antras aukštas. Metalinę palangę ir siaurą metalinę balkono tvorelę skiria gal pusmetris tuščios sienos. Taip jau yra, kad dažnai ir naktį mano virtuvėje dega šviesa. Šviesa, žinia, traukia naktinius drugius.

Knisuosi prie stalo su užkandžiais. Girdžiu dundėjimą ir braižymą nagais į palangę. Puolu atidarinėti langą ir pasiimti katę. Katė šoka atgal į balkoną. Katė per visą butą bėga sienomis paskui drugelį. Ant užuolaidų. Atgal į balkoną. Dar kartą ant virtuvės palangės. Vėl atgal į balkoną.

Trečias kartas nemeluoja. Po jo stvėriau žibintuvėlį, kurio, kaip vėliau paaiškėjo baterijos jau vargiai traukia, mobilų ir įšokusi į kedus išbėgau ieškoti savo durnės. Mes neoficialiai su Mama ją taip vadiname dar nuo vazonų daužymo ir myžčiojimo namuose morčiaus metu laikų.

Pirmiausia stačia galvą nėriau į krūmą, į kurį girdėjau ją žnegtelint. Pirma mintis – kokios, ****, gervuogės čia auga?? Labai skaudžiai subraižė rankas. Vėliau, kiek pasišvietus, paaiškėjo, kad sulindau į dilgėles. Grįžus namo paaiškėjo, kad labai stipriai į jas sulindau – rankos iki pečių (marškinukai trumpom rankovėm pasitaikė) net išpurtę nuo sudilginimo. Ir stipriai peršti.

Išlandžiojau šabakštynus po aplinkiniais balkonais ir, valio valio, radau savo durnę. Dar teko truputį ją paįkalbinėti nebebėgti ir eiti namo. Laimė, kad ji nenulėkė labai toli, o kaimynai nespėjo iškviesti kokios nors pagalbos beveik pirmą valandą nakties po balkonais šmirinėjančiai ir kažkokio vabzdžio (bitės..) ieškančiai merginai.

Katei nieko nenutiko. Jos net sąžinė negraužia. Gulinėja visiškai rami. O man iš to strioko skrandyje viskas šiek tiek susivartė. Balkone bent kurį laiką Bitė galės būti tik šviesiu paros metu ir nebepaliksiu jo atidaryto eidama į parduotuvę.

Posted in

28 responses to “Negudrios katės skraido iš balkono”

 1. ligita

  Siuo metu gyvenu ne Lietuvoje jusu kate labai panasi i manaja , tik gal didesne , jos vardas Vidurnaktis , nes visa juoda , o brolio Debeselis .Apie juos galima butu parasyti knyga , niekada nepatiketumete , kiek juodu abu nori demesio , kiek pesasi , nes abu nori butinai atsigulti ten , kur guli pirmasis.

 2. Banginis

  O mes savo katiną vakar užkasėm po nuotykio su balkonu….Dieną prieš tai dūko su mergaite, ji nusivijo katiną į balkoną, tas šoko ant savo įprastos sėdėjimo vietos, neišlaikė pusiausvyros ir išsivertė iš ketvirto aukšto.. nukrito ant rampos turėklo (rampa įrengta įvažiuoti neįgaliajam) parsinešėm namo, dar rodės kad išsilaižys..ryte nuvežus pas veterinarą pradėjo merdėt (nelūžo niekas, tik plaučius matyt smarkiai atsikrėtė), tai užmigdė… Tokia tad liūdna istorija su Liūtu ir balkonu..

 3. Kotryna

  :D :D :D o dievuli, nepykit, jei negrazu taip, bet net apsiverkiau bezviegdama is juoko :D Itariu, kad ir pati turejau keistokai atrodyt viena pati kambary zvengdama is kompo :D Kai pagalvoju, kaip mano Mortute laksto po kambari muse pamacius, suprantu, kad ir is balkono issoktu, bet vistiek buvo ziauriai juokinga :D

 4. Raminta

  Mano katė penkis kartus buvo iškritusi iš penkto aukšto, ir nieko neatsitiko. Tik viena karta kai grįžo buvo liežuvįc prisikandusi.

 5. Monika

  Saugokite ir mylekite savo katinelius. Mano širdis šiandien plysta, kad savo neissaugojau. Iskrito is 6 auksto. Pakasem:((((((

 6. Justina

  Mano katė šiandien kažkur 5:00 ryto iškrito pro penkto aukšto langą. Pabudau nuo stipraus garso, kuri sukėlė jos atsitrenkimas į ketvirtame aukšte atidarytus langus (aš taip manau). Ji nukrito ant žemės tarp krūmų. Kai pamačiau ją pro langą, ji gulėjo, tad pamaniau, kad jau viskas… Nulėkusi žemyn susiradau ją, pakviečiau, ji sukrutėjo. Paimiau ant rankų ir nusinešiau namo. Buvo siaubingai persigandusi. Atrodo, jog niekas nelūžo, tačiau smarkiai susitrenkė kojas (sprendžiu iš jos eisenos). Guli, neėda, negeria vandens. Gal kas turi patarimų, kaip tokioje situacijoje ja pasirūpinti? Vet. klinikos nedirba, sekmadienis.

 7. ligita

  mes gyvename pirmame aukste kadangi yra didelis langas , nesugebedavau islaikyti broliukus -dobiliukus , vis surasdavo budu , kaip pasprukti pradarius ta langa , nes vasara vis pastoviai lauke sededavome , tai vienakart Debeselis dingo tris paras , atsirado pats , bet turejau dideli stresa , nes jis labai didelis bailiukas , brolis Vidurnaktis visada sugrizta , bet isleidziu trumpam , nes jeigu reikia i darba , bijau , kad gali nespeti grizti , kniauk nekniaukes vis tiek neleidziu , o Debeselio po pabegimo visai neisleidziu ir nieko … priprato , persikeleme i kita vieta , tai namuose bunu retai , kai griztu Vidurnaktis prasosi i lauka , bet pabuna kelias sekundes ir vel prasosi i vidu , tikriausia supranta , kad vel ilgam isvyksiu , o Debeselis grizus nenueina nuo ranku , turiu ir panesioti ir paglostyti kokia valanda laiko , ir taip pavydi broliui manes , kad abu puola mustis

Leave a Reply