18 responses to “Pasiruošimas išvykai pas veterinarą”

 1. Q

  Siaubas, gi tabletes yra- ir izbandyta- nuima visas rujasž kam prievartauti vargsa gyvuna. Mano vieniem draugam teko poto numarinti, veliau, nes neimanoma buvo kartu gyventi

 2. pbg

  musu abi kates sterilizuotos. ir ramu. jokiu myzimu kniaukimu ir panasiai. beto sterilizavimas sumazina vezio rizika.

  kadangi transportavimo namelio irgi neturim tai vezdavom arba kuprinej arba tiesiog ant ranku suvyniota i koki nors sena ranksluoti, nes isejimas is namu katems sukelia nerealu stresa ko pasekoje kartais buna nelaikomas slapimas ;)

  marskineliu jokiu specialiu nereikia, bent jau musu abi grazuoles buvo daktaro ivyniotos i paprasta moteriska kojine ;) tai reikalinga tam, kad neissilaizytu siulu is zaizdos.

  viena labai ramiai pergyveno pacia operacija ir pooperacini perioda, o kita savaite vaidino labai nuskriausta ir slankiojo kaip klipatele. o nuemus ta kojine iskart pradejo sokinet ir begiot, tarsi is dziaugsmo ;)

  dar daktaras duos vaistu svirkstuose katruos reikes kas pora dienu suleisti. gan neidomi procedura, nes reikia labai stipriai kate laikyt. geriausia tai atlikineti dviese – vienas laiko, o kitas duria ;)

 3. Dovilė

  to Q:
  Jau nuspręsta, kad katė bus sterilizuojama.

  to pbg:
  Net nepagalvojau apie apsisiusiojimą nelaiku – reiks patiesti seną rankšluostį. Ir kaip tik turiu tokiam kilniam tikslui paaukoti tinkamą seną kuprinę. Apie kurią taip pat buvau nepagalvojusi :)

  Teta, kuri visai neseniai sterilizavo Bitės bendraamžę, sakė, kad lyg ir nesiūna žaizdelės, todėl tie marškinukai ir reikalingi. Bet, kai anksčiau skambinau į kliniką, ten sakė, kad reikės dar ir siūles atvežti išimti. Šioje vietoje esu kiek pasimetusi. Gal skirtingos gydyklos skirtingai tai daro.

 4. pbg

  del sysiojimo, tai musu juodoji isigudrina net lifte myztelt is to isgascio ;) tenka valyt paskui.

  del siulu, tai tikrai susiuna, nes kitaip ir liktu skyle pilve. o kai uzgyja, siulai buve viduje istirpsta, reikia tik istraukti galiukus kurie lieka isoreje. galima tai atlikti paciam su pincetu (aisku gerai laikant kate :) arba galima vezti daktarui – nemokamai istraukia. kaip sakiau bent jau mums tai daktaras “supakavo” kate i pseudo marskinius is kojines ir buvo ramu ;)

  mes abu kartus vezem i senamiescio veterinarijos klinika totoriu g. 21. tai likom labai patenkinti tiek daktaro darbu tiek aptarnavimu.

 5. shiny

  Iš vieno draugo patirties su jo kate galiu pasakyt kad tos tabletės dar didesnis siaubas negu sterilizavimas – prasideda visokie ten uždegimai baisūs, pradeda akmenys gamintis ir pan – nieko gero (:

 6. pijus

  aš tai skalbiniu dėžėje transportavau savo katiną, pinta su dangčiu :>

 7. Rza

  Kai mano katytę sterilizavo, tai ne į kojinę pakavo, bet tokį kalpoką uždėjo. Tai vargšė visur kliuvinėjo. Ir vietoj to, kad ramiai gulėtų, klydinėjo po namus.
  Per operaciją aišku nuskausmina, bet vėliau, kai poveikis praeina, katytei tą žaizdą skauda:( Tad pasiruošk visą vakarą slaugyt ligoniuką.

 8. Nereali

  Žmogau, nagi pasiskaityk daugiau apie tablečių “nuo rujos” žalą. Visos tos tabletės/injekcijos yra tiesiausias kelias į įvairiausias moteriškas problemas- cistas, vežį ir tt…
  Jei nori surasiu ne vieną linką kur rasi normalios informacijos.
  Jei nesiruošiama katytė/katinas veisti tai pats geriausias būdas yra ją/jį sterilizuoti/kastruoti.
  Pas gyvūnus visai kitokia fiziologija, todėl nepradėkite iš karto lyginti su žmonėmis.

  Ar Bitė jau sterilizuota? jei ką, aš galiu paskolinti transporterį ;)
  O “maikutė” puikiai pasigamina iš seno rūbo rankovės ;) tiesiog iskerpant skyles kojoms.

  Po operacijos geriausia pradėti maitinti maisteliu skirtu sterilizuotoms katėms (jis mažiau riebus) ir saugoti, kad katė nenutuktų (neperšerti). Jei ji bus “formoje” ;) tai bus judri, linksma, džiaugsminga ir tt

 9. Nereali

  nusipirk vaistinėse vienkartinių palučių (vaikiškų) jos parduodamos po vieną vnt. imk bent porą. bus geriau už seną rankšluostį. po operacijos įdėk į transporterį, bei kur paskui gulės. Nes ko gero ji gali sysioti po savimi kelias val po operacijos- ypač jei jai lašelinę statys.

  Veždama atgal (ir kol žaizda neužgis) saugok katę nuo skersvėjų.

  Paklausk Gumbaravičiaus galbūt gali atsiimti katytę tik tada kai ji bus pilnai atsigavusi po narkozės. (dabar daugelis vetų grąžina gyvūną šeimininkams tik tada kai jau katė PILNAI atsigavusi). Nes žinok tų “stiklinių akių” vaizdas ir svirdaliojanti katė tikrai yra baisu mylinčiam šeimininkui :(

  Jei vistik atiduos nepilnai atsigavusią, tai parvežus namo paklok jai guolį ant žemės (o dar geriau ten kur šilta-pvz ant šildomų grindų jei tokios yra ar ant “grielkos”), ir saugok, kad ji niekur nešokinėtų. Narkotikams ;) veikiant katei gali kilti noras kažkur eiti, šokti ir pan- o tai jai pavojinga.

  Apie dešimt valandų prieš operaciją neduok nei valgyti nei gerti. Po operacijos tik gerti, praėjus keletui valandų jei ji norės ėsti duok sultinuko (naturalaus be prieskonių-geriau vištienos). Normaliai ėsti duok tik kitą dieną.

  Jei kas dar neramina gali rašyti man asmeniškai ;) (turėtum matyti el.paštą)

 10. Dovilė

  Net nepagalvojau apie maitinimą iki operacijos ir iš karto po jos. Dešimt valandų neduoti gerti – skamba gana žiauriai. Visiškai visiškai nė lašo vargiai ar pavyks, nes ji lakti vandenį iš vonios arba lašantį iš krano mėgsta dar labiau, nei iš savo indelio.

  Pirmųjų dienų gulėjimo vietą irgi gana sudėtinga numatyti. Ji, nors ir turi pintą krepšį, įtiestą minkštu megztiniu, paprastai gulinėja ant kurio nors fotelio, ant grindų prie spintos ar vonios tarpdury. Na, ir dar pačioje vonioje.
  Ir nesu tikra, kaip ją pavyks išlaikyti vienoje vietoje, nes ji praktiškai visuomet vaikšto paskui mane – į virtuvę, prie kompiuterio, į balkoną. Turbūt vienas sunkiausiai paaiškinamų punktų bus – kodėl kelias dienas jai negalima į balkoną. Tikėtina, kad ir pati nenorės keltis. Tai gal paklosiu ką ant jos mėgstamo fotelio prie kompiuterio – kad ištiesta ranka vis paglostyti galėčiau.

  Kadangi klinika visai netoli namų (specialiai rinkausi, kad arti būtų) ir jau sutariau, kad Administratorė paveš iki jos, tikiuosi, kad Bitutė atlaikys kelionę kuprinėje.

  Marškinėlius šiandien apie pietus pasiimsiu – jais po operacijos Jakobo klinikoje tetos katę apvilko. Tai išskalbti tiks ir maniškei.

 11. Nereali

  Dovile,
  Svarbiausia iki operacijos neduoti valgyti, na gerima sumazink iki minimumo(geriausia nuimti indeli ir uzsukti krana ;)). Kodel? todel kad kai pradeda veikti narkoze daugeli kaciu supykina ir jei bus pilnas skrandis (viduriai) kate gali apsiv***mti ir uzspringti maistu(kaip supranti tai ziauriai pavojinga). Taip pat atsipalaidavus raumenims ji apsikakos/sysios (maudyti po to tu jos negalesi,minimum 2 sav. o su dregnomis servetelemis nuvalyti shvariai uzpakaliuka bus sudetinga – ji juk ilgaplauke). Del to ir reikia kad kate butu nevalgiusi/negerusi.

  Itin pavojinga del shokinejimo kol ji dar pilnai neatsigavusi nuo narkozes, nes ji negali pilnai valdyti savo kuno (na isivaizduok “kolom” prisigerusi vyra daranti salto ;) ). Veliau, priklauso nuo to koki pjuvi darys veterinaras- gali paskambinti jam ir paklausti kokio ilgio bus pjuvis. Geri veterinarai pjauna apie 2-3cm tai yra tiek kad ilystu du pirstai, prastesni prasipjauna visa pilva (pjuvis apie 7-15cm). Kuo didesnis pjuvis tuo didesne rizika, jei kate sokines (na kad siules ishtruks- zaizda atsivers ir tt). Del to ir siuloma kates aprengti (kai suvarzyti judesiai jos ir pacios stengiasi neshokineti), aisku ir kad neishsilaizytu.
  Nusipirk zmoniu vaistineje tepalo “gelbetojas”-kainuoja apie 10lt (tik ne vaikisko, o standartinio- nuo iv. zaizdu) is patirties siulau- tikrai labai greitai uzgydo zaizdas. Pritepk negailedama ;) bet ziurek kad perdaug nesilaizytu (cia tam atvejuj jei bus didelis pjuvis, jei mazas tai nereikia)

  taip pat paskambinus paklausk ir del to kada tau atiduos kate- ar palaikys gydykloje kol narkoze pilnai ishsivaikshcios (pati operacija trunka apie 0.5-1val, tai jei lieps pasiimti po valandos vadinasi kate bus tik vos vos atsigavusi, jei po kokiu 4-5val tai jau pilnai atsigavusi).
  Jei atiduos kate vos atsigavusia tai geriau butu jei transporteris kuriame ji keliaus atgal bus tokio dydzio kad kate turetu vietos guleti ant sono, per visa kuno ilgi. Nepilnai is narkozes atsigavusiai katei nera gerai jei stuburas ne tiesiai.

  Ta diena po operacijos geriau katei klok kazkur ant grindu, nes jei jai sulashins laseline tai ji nores eiti i WC, vadinasi bandys nusokti ir svirdaliodama ieskos tualeto. Todel geriau paklok ant grindu o salia pastatyk jos tualeto dezute.

  P.S. o siaip tai apie Gumbaraviciu daug gero esu girdejusi, tai manau kad viskas bus gerai :)

 12. Dovilė

  Gal prieš savaitę skambinau į kliniką, tai sakė, kad galima ryte atvežti katę, o grįžtant po darbo pasiimti. Tai taip ir ketinu padaryti. Kaip supratau, ryte ir operuotų. Dar pasitikslinsiu.

  Apie Gumbaravičių internete gerų atsiliepimų radau, todėl būtent pas jį ir noriu :)

 13. Nereali

  NU tai LIUX ! nes vadinasi pasiimsi kate jau pilnai atsigavusia po narkozes ! ji tau nebesvirdines ir tt. (rubeli palik kartu su kate)

  Taigi, paskutini karta pamaitink vakare ir poto nuimk ir maisto ir gerimo indelius ir ryte jau nieko nebeduok.

  ir aisku SEKMES!!!

 14. Dovilė

  Dėkui labai už patarimus. Jau drasiau :)

  Dabar tik dvejoju ar neteks atidėti to dar savaitei, nes vakar vakare katė vėl pradėjo rėkauti. Sunku ištaikyti savaitę, kuomet ji rami būna. Na, žiūrėsiu, pagal situaciją.

 15. Nereali

  is principo daugelis veterinaru dabar jau nebelaukia kol baigsis ruja, nes yra daug kaciu kurios tiesiog isirujoja taip, kad ta ruja tampa praktiskai nepertraukiama.
  Paskambink vetui ir paklausk. Jis patars ka daryti. ;)

 16. nekitokia

  Na, mano gražuolė buvo labai jau hiper aktyvi, todėl dar nesulaukus pusės metų keliavo operuotis. Gydytojai neįspėjo dėl nieko, todėl ir nesijaudinau, o dabar kai paskaitau.. ohoho. Po operacijos, vargšiukė griūvinėjo dar kažkiek laiko. Buvo su marškinukais, kurie jai labai nepatiko, todėl naktį turėjau keltis du kartus, kad užriščiau visus raištelius, mat ji kažkokiu būdu sugebėdavo atsirišti.. Kitą dieną, atlikus šią procedūrą dar du kartus, pasidaviau. Nepatiko jai tas rūbas nors tu ką. Bet viskas baigėsi gerai. Gyvena gražiai, jaučiasi gerai. Taigi..

 17. Katės sterilizacija « pragaro virtuvė

  […] kartų pasiskambinta į kliniką tikslinantis, kaip viskas vyksta ir kada galima atvežti katę. Turėtų praeiti savaitė po paskutinio morčiaus. Anksčiau jos […]

 18. Kristina

  istikruju jums dekoju,kad rasote i si tinklalapi.
  as pirma karta susiduriau su sia problema,nes tai buvo ne paprastas iskastravimas.
  tai sterilizacija.
  labai malonu,kad gavau tiek daug informacijos.

Leave a Reply