Pelkės dangčio restauracija. Kada nors

Turiu pelkę. Apie jos valymą atskira kalba. Čia be melioratorių pagalbos neišsiversiu. Bet gi sugalvojau šiandien atrestauruoti bent jau jos dangtį. Gal taip po truputį prieisiu ir iki jos iškuopimo.

Pelkė su apšvietimu dieną

Vidinę pusę dengiančios plėvelės perklijavimas – smulkus, bet vis naudingas pakeitimas. Ir ėmiau aš ieškoti po visus namus tos veidrodinės plėvelės.

Tikrai pirkau, atsimenu. O kas žino kur padėjau? Kuo mažesnis butas, tuo sudėtingesnė daiktų paieška.

Išverčiau spintą, kurioje paprastai laikau akvariumo priežiūros rakandus. Nėra. Iškapsčiau abi antresoles. Nėra. Grįžau prie spintos. Ieškojau ant jos, po ja, už jos. Nėra.

Nei brangus, nei sunkiai gaunamas daiktas, bet, kai norisi padaryti dabar, tai reikia padaryti dabar. Juk dar kartą toks noras gali nekilti ne tik po pakartotinio vizito į Senukus, bet ir po pusės metų.

Nuėjau iki automobilio – o kas žino, gal nusipirkusi taip ir neparsinešiau namo bei vežiojuosi ją jau kelintą savaitę bagažinėje, po sėdyne ar dar kur geriau. Nėra.

Dar kartą spinta ir antresolės. Spintelė kambary, į kurią būčiau pasidėjusi tik todėl, kad niekur kitur nebetilpo. Nėra.

Einu ieškoti į spintelę balkone. Siekdama prožektoriaus iš po akvariumo spintelės, nusprendžiau pažiūrėti dar ir už jos. Akurat. Po maždaug valandą trukusių paieškų aš tą prakeiktą plėvelę radau.

Tada paaiškėjo, kad, perkant plėvelę dangčiui akvariumo, į kurį senokai žiūrėjai, gali kokių 20 cm ir pritrūkti. Nieko, sudurstysiu.

Bet gi tuomet kilo kita idėja. Iki Senukų vis tiek turėsiu važiuoti – taimeris nusibaigė, tai gal tuo pačiu paimti stiklo juostą ir sutvirtinti nuo svorio ir šilumos išsirietusį dangtį?

Išsirietęs dangčio kampas

Čia jau prasideda neišvengiamos papildomos laiko sąnaudos. Senukai stiklą išpjauna tik kitai dienai. Be to reikėtų važiuoti pas tėvus paimti peilių galąstuvą – stiklo briaunoms nugludinti.

O gi dar neaišku, ar tą įprastinį stiklą (iš kur aš žinau, kaip jis vadinasi) klijuotų mano turimi Liquid nails prie organinio stiklo, iš kurio padarytas visas dangtis?

Liquid nails

Ant pakuotės tokių elementų klijavimo galimybė neparašyta. Bet ten nebuvo parašyta ir, kad organinį stiklą klijuoja. O sulipdė gerai.

Kažkur vėl dingo noras ta pelke užsiimti.

Posted in

4 responses to “Pelkės dangčio restauracija. Kada nors”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Sveikas/'>Sveikas</a>

  Na taip, pasiruošimas Antrąjam pasauliniam, zdaje mi się, atrodo vieni niekai…

  Redagavo Sveikas 2007-09-04 09:02

 2. Nazg

  O pelkeje kas nors gyvena? Ar tik augmenija ir galimos salotos? :)

 3. Dovilė

  Mačiau kažką plaukiojant.

  O tokias salotas tai tik presuoti ir sušiams naudoti. Vadintųsi Akvariumo dumbliai Dori.

 4. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/amonas/'>amonas</a>

  Dar šiek tiek paaugink, ir galėsi naują turinį į pelkę dėti :)

Leave a Reply