Problemos iš nieko: pipirai vazonėlyje – košė galvoje

Pernai Išrankusis dovanų gavo pipirą vazonėlyje. Jis labai greitai atsidūrė pas mane.

Neužilgo jį ir nužiovinau. Gal dėl to, kad patingėdavau dažnai laisyti, gal dėl to, kad augalo itin mažame vazonėlyje priežiūra sudėtingesnė, o gal pipiras yra vienmetis ir taip nutikti tiesiog turėjo.

Iš sėklų vėl išauginau naujus augaliukus. Šiek tiek dėl to, kad jaučiausi kalta dėl pirmojo nudžiovinimo, šiek tiek dėl to, kad norėjau pipiro ant palangės.

Pirmą kartą susidūriau su tokiu augalu ir nežinau kaip jį prižiūrėti. Nežinau net pavadinimo. Viską darau iš nuojautos. Tai, kad beveik pusė sėklų sudygo, kad išaugo jau beveik tokio pat ūgio kaip buvo, kad pradeda žydėti (!), gal jau šį tą reiškia?

Bet norėdama sulaukti vaisių iš nepažįstamo augalo, turėčiau įdėti nemažai pastangų – kasdien laistyti, apsukti vazonėlius, nes pipiriukai linksta į saulę, šepetėliu apdulkinti žiedus (gal ir menki mano biologijos pamokų atsiminimai, bet kažkodėl atrodo, kad nelaikydama namuose pakankamai musių, turėsiu šitą darbą nudirbti pati), nuolat stebėti ir suprasti, ko dar jis nori.

O jei pastangos nepasiteisins arba pritrūks užsispyrimo? Taip jau nutiko su tulpėmis, narcizais, irisais, krokais, akvariumu. Neigiama patirtis. Vėl nusivilsiu. Tai gal jau dabar mesti laistyti ir nudžiovinti?

Posted in

10 responses to “Problemos iš nieko: pipirai vazonėlyje – košė galvoje”

 1. vienastoks

  Nenudžiovink. Nerealiai šaunūs pipiriukai uždera. Įmeti sudžiovinto puselę į sriubą ir jau visai kitas skonis ir aromatas. Realiai to „derliaus“ iš poros vazonėlių metams ir pakanka, ypač jei nepiktnaudžiauji aštriais patiekalais :)

 2. vienastoks

  Be to, jie gi tavo tinklaraščio antraštėje pavaizduoti. Nedora būtų nugalabyti. :)

 3. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Forelle/'>Forelle</a>

  Anyta juos ant palangės augina jau kokius tris metus, žydi ir vaisius veda ištisus metus. Vis žadu ir pati auginti, bet pas mane augalai irgi neužsilaiko. Dabar imbierą auginu. Užsimaniau, pasodinau galvojau pažiūrėsiu kas bus ir kur man jį dėt, jis labai didelis, ant palangės jau netelpa, vazono didelio reikia, bet dar taip ir neprisiruošiau nusipirkti, nes nežinau kokių žemių reikia (dabar kur auga, tai iš kaimo parsivežtos).

 4. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/amonas/'>amonas</a>

  Kažkaip džiovinti augalai (ir dar vazonuose) neatrodo įpūdingai. Galima tik laistyti, nebūtina ten tų žiedų prižiūrėti, vistiek kažkas užaugs (gal).

 5. katiara

  ooo, pas tave truputi kita rūšis, aš irgi pipirus auginu.. iš vienos ankšties užderėjo 14 – tai jau visiem išdalinau, sau vieną pasilikau. prižiūriu ne ypatingai: nesukioju, dulkių nevalau. tik reguliariai laistau. pipirai dera, noksta – gražu (:

 6. TomasV

  As si pavasari taip pat susidomejau pipiru auginimu is ebay uzsisakiau paciu aitriausiu pasaulyje (dabar isvesta ir dar astresniu tik seklu ju niekur nera pirkti) Red Savina Habanero (http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Savina_pepper). Na tai ypatingos prieziuros jiems neskiriu tik laistau pastoviai. Ir jau reikes persodinti, nes labai mazi pas mane pradiniai indeliai. Is 10 pirktu seklu isdygo 4i pipirai. Kiti mislingai taip ir nepasirode is po zemes. Viena jau padovanojau, kitus tris bandau auginti, pagal plana turetu vaisiu buti tik spali-lapkriti… :) Idomu bus paragauti, laukiu su nekantrumu :)

 7. Donatas

  sweiki, gal kas galetu parasyti kur lietuwoje gauti astriu pipiru seklu? nebutina tu paciu astriausiu. Tiesiog noriu auginti astrius pipirus ir jais megautis tik nerandu kur isigyti seklu. rasykit Email: Donciawaz3@hotmail.com aciu .

 8. Šarūnas

  Sveiki, ieškantys čili pipirų sėklų jų gali rasti adresu: http://www.astriai.lt/krautuvele

 9. paprikos.lt

  Tinklalapis apie paprikas,jų auginimą ,priežiūrą – http://www.paprikos.lt .Taip pat didžiausias paprikų pasirinkimas Lietuvoje :)

 10. Šeimininkė

  Na kaip matau, visos paprikų sėklas pirkote arba ieškote kur pirkti. Aš pati dabar gėriuosi kumeliu vazonėlyje ant palangės. Tiesa, sėklytes gavau iš pačio čili pipiro :) Tiesiog įdėjau i vokelį, į stalčių ir pamiršau 3 mėnesiams :)
  Manau tikrai nėra būtina sėklytes pirkti, nes ir taip puikiai auga :)
  O šeip, pats augalėlis labai gražus ir labai puošia šviesios virtuvės palangę :)

Leave a Reply