SOS: Kurmis namuose

Nemanau, kad natūraliai esu labai blogas žmogus. Bent jau ne labai. Ir tam tikras tolerancijos lygis mielam padarui yra išlaikomas bet kokiu atveju.

Tačiau tolerancija, kaip taisyklė, turi ribą. Artėjimo prie jos sparta priklauso nuo reiškinio pasikartojimo tankio bei trukmės. Tiesa, neatmetu tikimybės, jog šiuo metu ta mano tolerancija yra kiek labiau ribota nei įprastai – atsisakius vieno blogo įpročio, ne visuomet paprasta išlaikyti normalios būsenos visus likusius.

Taigi laikydama gyvu bei gražiu augintiniu ir savo gėles, turiu jas kokiu nors būdu apginti nuo Kurmio (buvusi Bitė). Trumpai bėdą apibūdinčiau kaip žemių kasimą, ko pasekoje:

 • purvas ant palangės, stalo, grindų
 • plikos augalų šaknys
 • laužomos gėlės
 • daužomi vazonai

Jau labai atsibodo vos grįžus iš darbo eiti valyti lobių ieškotojos nuotykių lauko, baksnoti jos nosimi tas žemes, gėles, barti ją. Taip, gavo ir į ausį. Ir net atrodo, kad tuo metu supranta, bet.. Kitą dieną grįžtu iš darbo ir vėl einu valyti žemių. Žodis “negalima”, kad ir kaip dažnai jį kartočiau, sukelia absoliutų nulį emocijų.

Ryšium su tuo, kad šiandien kantrybė trūko – apšaukiau katę, daviau į kailį ir esu su ja demonstratyviai nemaloni – prašau pagalbos susidūrusių su panašiais atvejais gyvūnų, mažų vaikų ar kitokio velnio augintojų. Noriu, bet nežinau kaip, ją auklėti.

Toks žavus ūkiškas sprendimas būtų sulankstomas gardas, kuriuo qemm aptvėrė brangiausią bei didžiausią smalsumą keliančią namų įrangą nuo jauniausio namiškio. Tačiau mano atveju nesuveiks. Vienintelė padaužai nepasiekiama vieta – spintelė virtuvės palubėje. Ten jau ir sukelti 10 iš 14-os vazonų.

Posted in

19 responses to “SOS: Kurmis namuose”

 1. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/gosumd/'>gosumd</a>

  man taip pat bėdos su gyvunija… šunsnukis savas mane kamuoja… Nei loja nei baldus kramto, bet užtat vazonus knisti mėgsta, o ir numesti vazas užsigeidė, keista bet ankščiau jo tokie norai nekamavo… Gal paragaus gyvenimo lauke ir cypdamas prašysis gerutis į vidų ^^

 2. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Erkanas/'>Erkanas</a>

  Hmm.. net nežinau.. gali mėginti pakeliui link gėlių padėti kokį daiktą iškvepintą valerijonu – tuomet katė niekaip iki jų neprieis :)
  Aišku čia galioja jei kelias iki tų gėlių yra tik vienas (pvz., per palangę).

 3. Anonymous

  Va toks popierinis diskas ant vazono gana neblogai apsaugo nuo kates letenu ….
  http://img183.imageshack.us/my.php?image=img0001zk6.jpg

  Sekmes su augintiniu

 4. Anonymous

  Šiaip reikėtų katei priėjus prie gėlių purkštelėti jai į snukutį vandens iš tokio specialaus purkštuko. Arba dar padeda sprigtas į nosytę. Švelnus, aišku, nes jautri labai katės nosis. Mes saviškę atpratinom taip.

 5. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/Silas/'>Silas</a>

  O katė turi savo žolę kurią valgo? Jei ne būtinai nupirkt. Maniškė kol savo vazonėlyje turi ūglių tol kitų gėlių neliečia.
  O šiaip vandens purškimas netikėtas darant blogą darbą irgi padeda. Kol katė nesuriša, netikėto lietaus pasirodymo su šeimininko buvimu/nebuvimu :)

 6. Anonymous

  Kaip ir minėjo katėms reikia žolės profilaktiškai pakramtyt. O dėl auklėjimo, tai padeda pakelt už pakarpos (na už ten kur mažus katė nešioja) ir papurtyt.

 7. xp

  tikrai.

 8. kvanksht

  Į vazonėli galima pridėti didesnių dekoratyvinių akmenų. Ir taip pat geras variantas auklėti su vandeniu, tam tiktų paprastas purkštukas gėlėms, arba vandens šautuvas;)

 9. Laura

  Iš tikrųjų, katei, ypač mažai, reikia spec. žolės.
  Tačiau aš naudojuosi kitu būdu atbaidyti katiną nuo vietos, kurią jis ima kasti, draskyti ar kitaip niokoti. Pasirenku kokį tepalą, kurio kvapo jis nekenčia ir ištepu tą daiktą.
  Pavyzdžiui, mano katinas nekenčia citrusinių vaisių, tepalo "Žvaigždutė" ir arbatmežio aliejaus kvapų. Atbulas traukiasi. Visai neseniai tepiau vazos su gėlėmis kraštus arbatmedžiu, nes buvo įpratęs iš jos vandenį gerti. Taip pat tepiau pintą "pufiką", į kurį nagus kasėsi.
  Taip kelis kartus užuodęs "smarvę" jis atpranta nuo to daikto ir prie jo nebelenda.

 10. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/xnera/'>xnera</a>

  O gal problema – palangė? Ji tiesiog nori savo vietą atlaisvint, nes ten šilta: saulė+radiatoriai. Dažniausiai kapstymas ir ėdimas praeis su laiku (:
  O žolę tai sėk, nes vitaminai, kurių katėms ne taip ir lengva sušert kitais būdais.
  Arba specialiai augink aktinidiją, draceną ar chlorofitą. Griauš tik tą augalą.

 11. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/parazzzite/'>parazzzite</a>

  Nuo mano šeško vazonus gelbėja tik tai kad jie visi gyvena tam kambary, kurio durys jai esant palaidai uždarytos tai gal megink visas gelytes sunešt į vieną patalpą ir išeinant ją uždaryt kol rasi tinkamos smarvės aromatinį aliejuką ar dar ką

 12. Miela Dovile,

  visos problemos, kaip įrodė vienas senas geras pažįstamas, kyla iš meilės. Va tada ir imi galvot – ir tą myliu, ir tą, o gal tam per mažai meilės ir t. t. Žinai, tiesą sakant, manau nenormalu, jei myli vieną katę ir 14 kaktusiukų. Gal užtektų tų 10, kur telpa ant spintelės? Kitus gali į darbą nusinešt. Ar padovanot kam nors ;)
  O į vardų keitimo provokacijas nekreipsiu dėmesio. Man tai kas, bet vaikas gali ir neatprasti paskui nuo naujo gero vardo :P

 13. m

  užjaučiu tave, kenčiu nuo to paties :) ir lygiai taip pat katė nereaguoja į pabarimus :)

 14. Anonymous

  kates protingos ir ciniskos. jei zino, kad baudos gali isvengti (nes seimininkai nenuosekliai baudzia, ar leidzia issisukti) ar manys, kad bauda yra fignia palyginti su malonumu nusizengiant, tai nusizengines.

 15. Ei ei

  Jei negali išspręsti problemos – keisk požiūrį į ją! Aha, kur jau ne – taip ir girdžiu atsakymą. Kadangi džiaugiuosi dviejų kačių draugija, tai tik tiek galiu paguosti – dar keli mėnesiai ir kaktusai nusibos – atsiras įdomesnių užsiėmimų – tik vargu bau ar dėl to būsi ramesnė – visa mėgiamiausia kačiukių veikla kaži kodėl kelia neviltį jų šeimininkams. Kai n-tajį kartą savo gražiąją (tiesą sakant, apie jos grožį jau galima kalbėti būtuoju laiku) juką virvele rišu prie radiatoriaus (mat kačiukei juka – pats smagiausias laipiojimo medis, iš kurio labai patogu kaip kokiam Zoro stryktelti nieko neįtariančiai mamai katei ant galvos, o paskui jau dviese bendrom jėgom jį nugriauti ir išravėti), pasakau sau – juka yra medis ir jis nemurkia, o jukai pasakau – laikykis, jinai tuoj užaugs, tu tik pakentėk, juk esi protingesnė. Va taip keičiu požiūrį į problemą!

 16. Anonymous

  mus nuo bedos isvadavo kikos parduotuveje isigytas purskalas cat/dog off, labai skeptiskia regavau i ji taciau tikrai veikia, o seip jau laikas nagucius pradet karpyt, jai i lauka neina, tada tai tikrai veiksminga nezaloja nei katinelio, nei seimininko nervines sistemos.O seip draugiskas patarimas, siulau susigyvent su mintimi kad esi tik patarnaujantis personalas:))))) tai labai pagilina kantrybes taure:)))))

 17. Anonymous

  Savo katina uzdarau i kambari, kuriame jam buna nuobodu, ir tenka miegot, kol nieko namie nera. Kadangi jis nera toks judrus, kaip Bite, tai ir salia stovintys vazonai netrukdo:) Bandyk uzdaryt patalpa, kurioje nebutu jokiu pagundu isskleisti nagucius. Na, o jei tokios patalpos pas tave nerasta, yra ivairiausiu kvapniu (kam kvapniu, kam ne ;) alieju, kurie dirgina katino nosi arba darzoviu, kuriu kvapo nei vienas katinas nemegsta – svogunu, cesnaku ir pan.

 18. Dovilė

  Lauke.
  Laikausi nuomonės, jog gyvūnas būtinai turi suprasti už ką yra baudžiamas. Ar į lauką, ar šlepetė, ar bet kas kitas – turi žinoti už ką konkrečiai gavo.

  Valerijonas.
  Bijau, kad gėlių saugojimas magišku valerijono žiedu, gali iššaukti kitokias nelaimes ;)

  Popieriniai diskai.:
  Dvejoju dėl tokių naudojimo, nes mano vazonėliai maži (auginu pagrinde kaktusus) ir būtų gana sudėtinga laistyti kilnojant tokius mažiukus diskiukus. Be to, vis norisi, kad kuo gražiau būtų..

  Sprigtas per nosį:
  Spėju, kad sprigtukas per nosį turėtų veikti panašiai kaip ir šūktelėjimas bei ranka nuvarymas nuo draudžiamo objekto. Neveikia.

  Vandens purkštukas.
  Į krestelėjimą šlapia ranka vis dar reaguoja. Ir kaskart tuo neapsidžiaugia, nors gaudyti letena bėgantį vandenį ar pasivolioti šlapioje vonioje nevengia.
  Purkštuką nusipirksiu, išbandysiu.

  Žolė.
  Buvau nupirktusi Bitutei specialų lovelį su žole. Kol graži buvo tai tik maigė letena. Kai peraugo ir ėmė džiūti, pradėjo ir valgyti.
  Lovelį išvertė tris kartus.
  Užauginsiu dar. Beje, ar žolės tyuri būti nuolat, ar užtenka kartais?

  Inspekcija.
  Ir tikriausiai man skirs baudą už tai, kad neleidžiu katei lakti iš akvariumo.

  Dekoratyviniai akmenukai.
  Kadangi į mano vazonėlius tokie telpa tik maži, tai aš juos kasdien susirinkdavau iš po palangės.

  Nemalonūs kvapai.
  Paieškosiu, kokių kvapų maniškė nemėgsta. Gal "Žvaigždute" aromatizuotame kambaryje ir man ne itin patiktų, bet dar gi egzistuoja visokiausių kvapų eterinių aliejų, kurių bent keletą neabejotinai iš bandysiu.
  Pradžioje tepsiu jais virtuvės kriauklę ;)

 19. Dovilė

  Kokią tai panašią (http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=390) aktinidiją augino mano močiutė. Bet augino ją sode, ant už mane aukštesnio metalinio karkaso lipimui. Uogos skanios, bet tokia nemaža..
  Dracenos ir chlorofitai nėra mano mėgstamiausios gėlės – būna gražesnių. Bet gi, jei tai gali būti sprendimas šioje situacijoje, dar pagalvosiu.
  Gal pradžiai iš ko nors pasiskolinsiu ir patikrinsiu ar veikia ;)

  Planas sunešti ir uždaryti gėles vienoje patalpoje neišdegs – butas plotas ir išplanavimas netinkamas, kad jame galėtų nesusitikti gėlės ir katė.

  Šian ryte į palubę virtuvėje nukeliavo vienuoliktas vazonas, nes didvyrė ėmėsi darbo net nesulaukusi kol iš namų išeisiu.
  Iš tikrųjų norėčiau visus vazonus grąžinti į jiems numatytas vietas ant palangių ir pan. Anoks iš jų grožis, kai net nesimato.

  Saule, aš ją tik čia taip pravardžiuoju – kreipiuosi vis dar Bite ;)

Leave a Reply