11 responses to “Tvarkdarė grįžo”

 1. Laura

  Kokia graži uodega :) Linkiu Bitutei greičiau sugyti. Prisimenu, koks mano katinas po panašaus nukenksminimo vargšas buvo, tai užuojauta iškart sukyla.

 2. Nereali

  Na va viskas jau gerai ;)

  Kaip sakant: ne toks baisus tas velnias kokį jį piešia vaizduotė ;)

  dabar tik nenutukit per daug ;) ir viskas bus OK ;)

  P.S. Dovile, o tu kuo Bite maitini?

 3. Dovilė

  Stengiuosi pirkti Kikoje sveriamą Royal Canin jaunoms katėms (Bitei dabar 9-10 mėn.). Bet realiai ne visuomet pavyksta joje apsilankyti, tai gauna ir paprasto parduotuvinio maisto. Kai gaminu ką, Bitei mėsos duoklė irgi tenka.

  Beje, klausiau gydytojo, ar reikėtų keisti maistą po sterilizacijos. Sakė, ne, svarbu tik neperšerti ir kad judri būtų.

  Kol kas padidintas ėdimas nepastebėtas. Ir judrumas, rodos, nedingo.

  Beje, jei gali parekomenduoti kokį konkretų maistą su konkrečia vieta įsigijimui, būtų šaunu.

 4. Vaza

  Ar tiesa, kad visas parduotuvinis kačių maistas yra paskutinis šlamštas ir katėms net gali sukelti kažkokias ligas, o gal jis nėra toks jau baisiai blogas? Net nežinau, kam čia adresuoti šį klausimą, ačiū, jei kas “paprotinsit”.

  Bitė…negali jos nemylėti :)

 5. Nereali

  Vaza, gali man adresuot :) as “specialistė” :) o jei rimtai tai pati turiu 10+6(mažiuliukus) katinūtus, tai kas liečia maistą aiškinausi tikrai daug. Ir (ant katinų) išbandžiau krūvą įvairiausių rūšių.
  Tai va, marketinis (tas kas parduodama maximoj ,rimi, iki i td) maistas katėms.
  Sausas (friskies, darling ir pan)
  1.paskaityk sudėtį. Jei suprasi iš ko jis pagamintas duosiu medalį :))) aš neuprantu. Suvokiu tik tiek kad jei užrašyta “min 4% mėsos, mėsos kroketuose” tai reiškia kad tuose gabaliukuose katrie yra raudoni yra maximum 4% mėsos o jei tiksliau odų,nagų, kaulų, mėsos miltų ir pan. (geltonuose bus 4% morkų, bet nebus nei mėsos nei žirnelių, žaliuose 4% žirnelių, bet nei mėsos nei morkų).
  Aga o kas kituose 96%??? Grūdai, kvapikliai, pelenai ir pan fignia niekam tokiais kiekiais nereikalinga katei.

  konservai:
  Velgi žiūrim sudėtį. Dabar kiek mačiau yra ir visai neblogų konservų užvežta, ale kaina jų….ohoho . Bankrotas garantuotas, be to katei reikia (jei maitinant vien konservais) specialaus sauso maistelio apnašoms nuo dantų nuimti, arba valyt dantis :)

  Reziume:
  Mes kažkada skaičiavome kas pigiau išeina visokie Kitekat’ai ar profesionalus superpremium klasės maistas (su reikiamais vitaminais, mineralais etc). Tai gavosi, kad norint jog katė gautų reikiamą kiekį vitaminų etc kitekatai yra brangiau (nes be visu papildomai perkamu vitaminų, jo reikia duoti gerokai daugiau)

  O apie ligas gal vėliau papasakosiu, dabar turiu tiesioginį darbą šiek tiek padirbėt ;))))

 6. garbane

  Siaip ne lietuvoj esu, bet cia kiekvienoj veterinarijos gydykloj galima gaut spec. maisto kastruotoms katems. Nejaugi lietuvoj nera?

 7. Dovilė

  Yra ir Lietuvoje maisto kastruotoms katėms. Bent jau Kikoje tikrai mačiau. Vat tik neaišku, ar jį reikia keisti ir kodėl. Nežinau kuo jis skiriasi nuo maisto nekastruotoms katėms – ar mažiau riebus, ar jame mažiau kokių nors elementų, ar dar kame reikalas?

 8. Nereali

  Kastruotoms katems skirtas maistas yra su sumazintu riebalu kiekiu ir kazkokiu mineralu, katrie siaip yra gerai, bet kai kate sterilizuota tai jei ju bus perdaug prades visokie akmenai visur darytis :D (cia daugiau katinams aktualu).

 9. PirmaArgenta

  Aš savo katiną šeriu Hills maisteliu iš vet. vaistinės. Šį maistą rekomdavo veislynų savininkai. Hillso yra labai įvairaus (tuno, vištienos, kalakutienos, ėrienos),be to dar burnos higienai skirto, kailio skrandyje tirpinimui, inkstų uždegimo profilaktikai ir t.t. dabar atsirado naujas – vegetariškas. Maniškis mėgsta ir šį. Per savaitę suėda maždaug už 12-14 lt. sauso maistelio.

 10. Nereali

  To PirmaArgenta,

  O tu pasieshkok platintoju arba distributoriu, nes veterinarkese ar parduotuvese uzdedamas ziaurus antkainis(juk reikia patalpas, pardavejas, valytojas,buhalteres, vadybininkus, direeeektoriu islaikyti :D).
  Nes su pagrindiniais maistais yra taip:
  Yra 1(kartais 2) pagr distributorius visai Lietuvai is kurio ima visos parduotuves, veterinarkes ir pan.
  Tai skaiciuojam:
  1. Kazkiek uzsideda pats (pirmasis) pagr distributorius (~15% grubiai)
  2a. uzsidejes atiduoda platintojui tas uzsideda irgi kazkiek (~10%)
  2b. Na ir kaip minejau daug uzsideda veterinarkes arba parduotuves (ne maziau kaip 30%)

  Tai vat kaip ;)

 11. Katės sterilizacija « pragaro virtuvė

  […] Kitą dieną buvo atsipeikėjusi po narkozės, bet judėjo lėtai, atsargiai. Gali būti, kad skaudėjo. Trečią dieną jau buvo pilnai atkutusi. […]

Leave a Reply