Vengrų restoranas Csarda Trakuose

Kaip ir kiekvieną liepos 6-ąją su Išrankiuoju išsiruošėme vakarieniauti. Tą dieną visuomet važiuojame į kokį nors tautinį restoraną. Kokios nors tautos.

Kadangi blogą pradėjau rašyti mažiau nei prieš metus, tai jame nėra įrašų apie pagal tradicinį kalendorių jau aplankytus prancūzų, japonų, argentiniečių, indų ir kt. restoranus. Nieko, gal dar grįšime į juos.

Šįkart Išrankusis parinko vengrų virtuvę – Csarda Trakuose. Restoranas įsikūręs bene mažiausiai jaukiame Trakų užkampyje – prie Leader Price parduotuvės.

Netgi restoranu jį tik dalinai galima pavadinti. Tai kažkoks tarpinis darinys tarp restorano ir kabako. Nors taurės ir iš anksto padėtos, nors ir nėra dantų krapštukų ant stalo, tačiau viso stalo nedengia vientisa audinio staltiesė, tačiau interjeras – medis-metalas-plytos-akmuo ir kt. smulkmenos. Na, negaliu jo užtikrintai pavadinti restoranu.

Prie mūsų stalo ant plieninio troso kabėjo kokia tai keista medinė bačka su akmenimis. Funkcionalumas nesuvokiamas, priskirkime tai interjero elementams. Stilius nėra visiškai kaimo-populiarusis, tačiau gana stipriai juo kvepia.

Meniu apimtis vidutinė – nemirsi iš bado kol viską perskaitysi ir ką nors išsirinksi bei nemanysi, jog jų galimybės ką nors pagaminti yra labai ribotos. Nesivarginau ir leidau maistą užsakyti Išrankiajam. Pasirodo, jis ten lankosi jau ne pirmą kartą. Bet tai jau asmeniškumai.

Vengriška guliašinė sriuba puiki. Fantastiškas aštrumas. Nei per daug, nei egzistuoja tik pavadinime, kaip kad dažnai pasitaiko kituose restoranuose. Ją atneša metaliniame dubenėlyje, kabančiame ant metalinio stovo virš degančios žvakutės. Dėl to ji turėtų neatšalti, kol nesiskubindamas plepėsi su vakarienės kompanija. Valgymui skirta kita lėkštė.

Kiaulienos nugarinė, įdaryta skilandžiu, grybais ir bulvių sufle su skrudintomis bulvytėmis ir padažu – skanu. Vietoje įprastinių salotų garnyrui pateikia smulkiai pjaustytų daržovių ant šviežių agurkų griežinėlių. Kažkas neįprasto.

Išrankiajam labiau patiko “Lukulo” (nežinau, kas jis toks) jautienos nugarinė su padažu, svogūnėliais, brokoliais bei skrudintomis bulvytėmis. Iš tikrųjų, Csarda yra ta vieta, kurioje Išrankusis pasisakė, kad jam patinka praktiškai viskas, ką užsisako. Tai jau reiškia gerą virtuvės įvertinimą.

Kadangi jau buvau gerokai prisprogusi (prieš Csardą dar ir mamytės vakarienę įvaldžiau), paėmėme vieną desertą dviem. Labai abejojau savo galimybėmis įveikti visą, tačiau paragauti buvo tikrai įdomu – maskarponės bei vanilinių ledų kremas su šiltomis, trintomis braškėmis. Desertas buvo vertas aukos.

Geru žodžiu galiu paminėti jų gamybos vyną, parduodamą keturių tūrių asotėliuose, bei kavas “Julius Meini”. Nors dėl fakto, kad nuvalgau šaukštuku visas putas, labai nenormalia nesijaučiu, tačiau radusi kokioje kavinėje meniu tik plaktą pieną su nežymiu kavos skoniu, tikrai užsisakyčiau.

Kainos šiek tiek aukštesnės, nei vidutinės. Dviem žmonėm vakarienė nepersivalgymui atsiėjo šimtinę.

Posted in

5 responses to “Vengrų restoranas Csarda Trakuose”

 1. NaktiSkaiciuojuAvis

  tame restorane man labiau nei guliasine patiko avienos sriuba :) jei dar nebandei, patariu.

 2. Anonymous

  Gera muzika

 3. Ji

  Šiame restorane iš tikrųjų yra šaunu!!!;)

 4. csipke

  NELABAI SUPRANTU TOKIU ZMONIU ,KURIE VAZIUOJA ATSIPALAIDUOTI ,SKANAI PAVALGYTI ,PABENDRAUTI SU ,,ISRANKIAISIAIS” IR ATSISEDE PRADEDA MATYTI ,KAS KUR NE TAIP KABO,STOVI,AISKINTIS ,KOKIOS DAIKTU PASKIRTYS IR FUNKCIJOS,O JAU KAIP PRAJUOKINO ,KAD MENIU ,,PER TRUMPAS”…TIKRIAUSIAI PAS MAMYTE BUVO LABAI TRUMPAS ,JEI SUGEBEJOTE DAR IR DESERTA SUVALGYTI…NES SIAME RESTORANE PORCIJOS TIKRAI DIDELES. PATS RESTORANAS PERSMELKTAS VENGRISKA DVASIA IR KVAPU, IR MUZIKA, IR SERVETELEMIS.. .MAN -TAI PRIMENA VENGRIJA ,GYVENAU TEN 6 METUS IR GALIU DRASIAI PASAKYTI ,KAD CSARDOJE GULYAS LEVES -GULIASO SRIUBA ,ZYMIAI SKANESNE , NEI PACIOJE VENGRIJOJE ;] MIELOJI ,KITA KARTA ISGERKITE SLAKELI ,,UNICUM,,-TIKRAI PADES,TAI TOKS ZOLELIU LIKERIS ,KURIS PADEDA VIRSKINIMUI ,FANTASTISKAI, IR ,,NUIMA” DEPRESIJA PER TRIS MINUTES.
  O ,JEIGU DAR IR KOKS CIGONELIS GRIEZTU SMUIKELIU ,KAD NEGALETUM ATSISTEBETI JO PIRSTU MIKLUMU ,O JEIGU GRAZUOLIAI VENGRAI SUSOKTU
  CSARDASA-NEMATYTUM NEI INTRJERO ,NEI SAVO ISRANKIOJO;] SU DIDZIAUSIA PAGARBA PONUI DARIUI –
  SOK SOK SZERENCSET ;] LINA

 5. aiste

  Nuostabus maistas! (ypac avienos sriuba ir sokoladinis pragas), nuostabi apinka, bet man labiau patiko Csarda Trakai, nei Csarda Vilnius……

Leave a Reply