VirtuvėAudience rezultatai bei svajonės

Statistinis vidutinis Pragaro virtuvės lankytojas – 26 metų
programuotojas. Labiau moteris. Ateina čia paskaityti anekdotų apie tai kaip ką
nors sudeginau ar kokiu kitu būdu pavyko sukelti chaosą. Ji labai nuoširdžiai
nekenčia šio blogo dizaino.

O, jei rimtai, tai skaitytojų santykis pagal lytį atrodo taip:

Lytis

Pragaro virtuvės auditorija yra truputį vyresnė, nei bendra BLOGas.lt auditorija (pagal GemiusAudience). Įvairiais popieriniais sumetimais negaliu pateikti palyginamojo grafiko, kuris, naudojant skirtingomis metodologijomis atliktus tyrimus, dar ir nebūtų tikslus.

Amžius

Amžius buvo skaičiuotas išmetus kraštutinumus, t.y. išbraukus pažymėjusius daugiau kaip 100 metų ir vieną 88 metų amžiaus piliečio atsakymą. Subjektyviai pamaniau, kad Lietuvoje tokio amžiaus piliečiai blogų neskaito.

Užsiėmimai jūsų įvairūs. Vyraujanti pagrindinės veiklos sfera nieko nenustebins – IT ir telekomunikacijos. Visų užsiėmimų santykis – grafike žemiau.

Veikla

Gal tik dėl pensininkų kiekio šiek tiek abejoju. Bet gal tie šimtamečiai šį punktą taip gausiai žymėjo.

Užklausti, kodėl skaitote Virtuvę, daugelis pažymėjote, kad smagu. Kai kurie anketos komentaruose pasisakė, jog ir naudinga, ir įdomu. Grafike pastarieji pasisakymai nėra atspindėti.

Kodėl

Skiltyje siūlymams ką nors pakeisti Pragaro virtuvėje gausiausiai su žemėmis buvo sumaišytas dizainas. Taip pat pageidauta didesnių arba išdidinamų nuotraukų, dažnesnio rašymo.

Atsirado norinčių paskaityti apie visokį briedą, kuriuo užsiimu negamindama, ar šiaip papezėjimus įvairiomis temomis. Netgi turiu pagrindą manyti, jog atpažįstu kai kurių tos serijos komentarų autorius. Gal jus įtraukti į asmeninio dienoraščio apie niekus prenumeratorių mailu sąrašą?

Tiesą sakant, nuolatiniai lankytojai (autorės nuojauta) atsakė į anketos klausimus per pirmas porą dienų. Vėliau ji buvo pildoma daugiau atsitiktinių lankytojų, googlintojų, todėl ir pasiūlymai keitėsi.

Daugiau dėmesio skirta receptams. Gausiau, dažniau, detaliau. Netgi išreikštas noras, kad Pragaro virtuvė iš vien blogo taptų maisto ir receptų portalu.

Iš kitų įdomesnių pasiūlymų, privalau paminėti svečių, t.y. kitų blogerių, receptų rubriką, geriausio skaitytojų pasiūlyto recepto rinkimus bei apdovanojimus, video medžiagos naudojimą. Vienas itin konkretus pasiūlymas iš labai konkretaus asmens, sėdinčio ištiestos rankos atstumu, – rubrika Tik vyrams (receptai patiekalų, pagaminamų per 10 minučių) ir skaniausių bandytų receptų rinkimai, kurių nugalėtojus galėtų pratestuoti bendradarbiai.

Dar buvo keletas paburnojimų dėl rašymo stiliaus, susireikšminimo ir pan. Bet šiuos atsakymus eliminuoju bei pasisakiusiuosius ignoruoju, kaip nepatenkančius į Virtuvės target groupsą. Savo kalbos manieros neketinu keisti iš
principo.

Klausimas apie pakeitimus realiai buvo man naudingiausias. Ir esu labai dėkinga sąžiningai jį atsakiusiems. Bet gi čia prasideda kiti klausimai.

Nuotraukas, kiek pasikrapščiusi, galiu dėti didesnes arba išdidinamas. Bet tuomet kiekvieno įrašo paruošimas užtruktų dar ilgiau. Patikėkit, įrašų dažnumas nuo to nepadidėtų. Bet vis tiek galiu.

Dizainas apskritai. Dabartinis nėra man labai mielas ar dar kuo svarbus. Bet gi blogis tame, kad, būdama itin nekūrybinga, galiu tik vertinti jau egzistuojančius (gražu/negražu), bet ne pati imti ir sukurti. Ribotas gebėjimas naudotis grafikos redagavimo programomis taip pat ne į naudą šio klausimo sprendimui. MS Paint‘u kalnų nenuversi.

Ir netgi, jei sugebėčiau rasti man kokį priimtiną dizaino šabloną, tikrai lengviau keturiasdešimt inkilų sukalčiau, nei sukiščiau tą šabloną į BLOGas.lt sistemą. Jei tai apskritai įmanoma.

Well, galiu iškelti Virtuvę. Bet man tikrai būtų paprasčiau suorganizuoti įrašų spausdinimą spalvotai ir jų pardavimą spaudos kioskuose, nei savarankiškai susikurti blogą nuo nulio. Čia apie techninius dalykus.

Bet aš jau bandžiau jį įsivaizduoti. Jis primena portalą su atskiromis rubrikomis, registracija, minimalia personalizacija ir kita prabanga. Vien specifikacija be 40-ies puslapių neapsieitų. Bet jame būtų ir papezėjimai ne į temą, ir rubrikuoti RSS
srautai (kam įdomu blynai, kam – nuotykiai kaime), ir receptai būtų klasifikuoti pagal patiekalo pavidalą, ir įmanoma paieška (naudinga, svarstant kur panaudoti iš sodo atsivežtą cukiniją), ir galimybė registruotiems vartotojams stumdyti rubrikas pagal tai, kokias temas dažniausiai skaito, ir įrašų žymėjimas ateičiai, ir balsavimai, ir apklausos, ir lankytojų spalvinis įspėjimas apie naujus įrašus seniai lankytose rubrikose, ir pagal atskirą registracijos patvirtinimą leidimas „draugams“ skaityti rašliavas, dėl kurių buvo užraukta pirminė Garažo versija, ir daug kitų smagių niekučių.

Žinoma, visa tai galima outsourcinti. Bet, kadangi, mano atveju tai būtų ne investicija, o pinigų išmetimas į balą, neturiu didelio noro prie savo ir taip nesuvokiama iš kur atsirandančių netenkinančio dydžio išlaidų pridėti dar ir šito reikalo finansavimą. Gal ties tuo svajones ir baigiu bei einu ieškoti idėjų Pragaro virtuvės dailinimui šio šablono ribose.

Posted in

3 responses to “VirtuvėAudience rezultatai bei svajonės”

 1. praktikuojantiskulinaras

  Sio blogo isskirtinumas ir yra kad jis ne tik receptu puslapis(yra ir kitu idomiu temu,(pvz.: viesas matinimas, perkamas maistas ir kt.)) receptai pateikiami su dazniausia naudingais komentarais. Yra kitas blogas kuriame tik receptai, jis taip pat labai idomus ir naudingas, bet jai ir cia butu tik receptai tai butu kazkuris kazkurio kopija. O komentarai apie susireiksminima ar kalbos maniera manau – juodas lietuviskas pavydas ;)

 2. <a href='http://www.blogas.lt/profiles/MekDrop/'>MekDrop</a>

  Išties įdomu būna kartais sužinoti šiek tiek statistikos :) Su viskuo sutinku… nors ne… kodėl manai, kad kiti nenorėtų padėti kaip nors su šiuo blogo vystymu? Asmeniškai pats gal ir neprisidėčiau iš finansinės pusės, bet iš techninės pusės visada bandysiu padėti – tikrai man dėl tokių žmonių, kurie dalinasi kažkuom su kitais (viena iš jų esi tu), tikrai negaila ką nors daryti for free (arba kitaip tariant jei ko reikės tau, pasistengsiu padėti) :-) Kita vertus, manau, atsirastų žmonių, kurie neprieš būtų ir iš finansinės pusės supportinti tavo blog'ą. Žinoma, klausimas kiek tų žmonių bus… bet čia jau viskas priklauso kaip tai bus įgyvendinta… :-)

 3. Dovilė

  to MekDrop:
  Hostinimo išlaidos nebūtų baisiai didelės. Vakar apžiūrėjau porą kainininkų ir neišsigandau. Ta dalis bėdų nesukeltų.
  Išlaidos man asocijuojasi su mano įpratimu pirkti viską, ko nemoku ir nesu suinteresuota mokytis. Kalba apie dizaino ir programavimo darbus.

  to praktikuojantiskulinaras:
  Aš ir nesugebėčiau sausai vien apie maisto gaminimą rašyti. Ir gana dažnai turiu ką ir noriu leptelėti ir net nesusijusio su maistu. Tam tik norisi labiau atskirti rubrikas, nekuriant tam atskirų, visai nesusijusių blogų.

Leave a Reply